Taurin

Taurin (derivát aminokyseliny)

 

Hodnocení: Dobré

Původ: Rostlinný

 

Taurin je jednou z nejznámějších a nejdůležitějších aminokyselin v těle. Tuto látku poprvé objevili němečtí vědci již v 19. století. a od té doby si získal popularitu v mnoha oblastech. V medicíně je odedávna známý jako lék, který posiluje srdeční sval a zvyšuje energii. Taurin však zaujímá také vysoké čestné místo v kosmetologii.

Proč je taurin tak důležitý pro mládí a krásu vaší pokožky?

 

Taurin kombinuje mnoho funkcí najednou, čímž zvyšuje účinnost a všestrannost kosmetiky. Za zmínku stojí především fakt, že taurin má velmi vysokou biologickou dostupnost, to znamená, že je naprosto bezpečný, dokonale se vstřebává kůží a je aktivní.

 

Jeho hlavním úkolem je multifaktoriální ochrana pokožky. Zároveň se vyrovnává s následky fotopoškození po pobytu na slunci a s toxiny a působí také jako silný antioxidant chránící kožní buňky před škodlivými oxidačními procesy. Taurin chrání pokožku již na buněčné úrovni, posiluje buněčnou membránu a podporuje aktivní odstraňování toxinů.

 

Důležitým faktorem pro jeho použití je účinek proti stárnutí. Bojuje nejen s prvními známkami stárnutí pleti stimulací procesů obnovy pleti, ale také zabraňuje procesům poškození kožních buněk a také snížení produkce kolagenu. To je důležité zejména pro prevenci vzniku vrásek a zvýšení pevnosti a pružnosti pokožky.

 

Kromě toho se taurin také aktivně účastní procesu zvlhčování pokožky, pomáhá jí nasytit vlhkost a udržet ji v hlubokých vrstvách. Ale právě plnohodnotná hydratace pleti je tím hlavním úkonem pro udržení krásy.