Squalane/ Squalene

Skvalan / Skvalen

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Skvalen se získává z rostlinných olejů, především z olivového nebo jiného rostlinného oleje. Dříve mohl mít i živočišný původ, získával ze žraločích jater.

Skvalen je také znám jako „suchý olej“. Toto označení je naprosto výstižné, jeho textura je velmi výživná, a přesto pleť nezanechává mastnou. 

Navíc pleť přirozeně rozjasní, zanechá ji sametově hebkou. 100% Squalane je specifický tím, že pleť opravdu intenzivně hydratuje.

Je vhodný především pro zralou či suchou pleť, které dodá svěží vzhled. Můžete ho ale též použít na konečky vlasů, jimž poskytne ochranu před třepením.

Má vynikající antioxidační účinky, díky kterým suchou pokožku chrání před nepříznivými vlivy prostředí. I ty totiž mohou způsobovat nadměrnou tvorbou vrásek a celkovou povadlost pleti.

Pomáhá stimulovat obnovu a tvorbu nových kožních buněk, dodává pleti přirozenou jiskru. Nepůsobí komedogenně, a je vynikající také pro mastnou a problematickou pleť, které dodá svěžest a hebkost.

 Skvalen jako takový nemá příliš dlouho trvanlivost, proto se upravuje jeho stabilita a vzniká skvalan, ten má totožné vlastnosti, ale vydrží mnohem déle.