Spirulina platensis (maxima)

Spirulina (řasa)

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Spirulina je zelenomodrá vodní řasa, která se získává ze dvou druhů řas, a to Arthrospira platensisa Arthrospira maxima. Ty mohou být pěstovány na farmách, nebo růst ve volné sladkovodní vodě.

Spiriluna je považována za tzv. super potravinu, je bohatá na bílkoviny a živiny, vitaminy (A, B12, E), a minerální látky, jako je železo, vápník a fosfor. Je ve formě jemného prášku či vloček.

Má velké využití v kosmetice, přírodním léčitelství, farmacii a potravinářství, dokonce se využívá v akvaristice jako doplněk potravy pro ryby a přidává se do drůbežích krmiv.

Podporuje přirozenou detoxikaci těla a imunitu, snižuje hladinu cholesterolu a napomáhá při kvasinkových onemocněních a potížích se zrakem. Může být i součástí kosmetických produktů, kde se využívají především její tonizační vlastnosti. Pokožku přirozeně hydratuje, zvláčňuje a zpomaluje její stárnutí. Eliminuje kožní infekce, je vhodná i na aknózní a problematickou pleť. Zlepšuje kvalitu a vzhled vlasů. Uhlazuje vlasové vlákno a snižuje jeho třepení a lámání.