Sodium Hyaluronate

Hyaluronát sodný (sůl kys. hyal.)

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Kyselina hyaluronová je polysacharid, který se běžně vyskytuje v přírodě. Přírodní kosmetika ji používá samostatně jako pleťové sérum či jako součást kosmetických produktů a velmi populární je použití v doplňcích stravy.

Unikátnost kyseliny hyaluronové tkví v její molekulové provázanosti s lidskou pokožkou. Je osvědčeným prostředkem pro regeneraci a ochranu pleti.

Vyskytuje se přirozeně v tkáních, kde tvoří mezibuněčnou výplň a významně se podílí na struktuře a pevnosti pleti. I díky tomu má schopnost dobře se vstřebávat i do hlubších vrstev pokožky.

Je vhodná pro všechny typy pleti, nejvíce však pro unavenou a zralou pleť. Má výrazné anti-age a hydratační vlastnosti. Umí na sebe vázat velké množství vody, kterou v pokožce uzamyká.

Přirozeně podporuje regenerační funkce, účinně pomocná při hojení jizev. Podporuje tvorbu nových kolagenových a elastinových buněčných vláken, pokožce navrací ztracenou elasticitu a pevnost.

Používá se hojně i na klinikách estetické medicíny jako injekční výplň. Kyselina hyaluronová se časem vstřebává, avšak bychom si měli zjistit jaké další návazné látky výplň obsahuje.