Simethicone

Simethicon

 

Hodnocení: Přijatelné

Původ: Chemický

 

Silikony jsou syntetické látky, které se v kosmetice používají více jak 70 let. Jejich hlavním úkolem je velmi rychle uhladit vlasové vlákno a zanechat vlasy hedvábně jemné na dotek. Vlasy jsou dobře rozčesatelné a upravitelné. Spotřebitel je většinou spokojený ihned po prvním použití, protože je tam okamžitý efekt.

Využití mají i v pleťových produktech. Pokožku vyhlazují, vyplňují jemné vrásky, celkově ji dodávají mladiství vzhled. I proto jsou silikony u výrobců po celém světě používány opravdu ve velkém. Jedná se o celkem levnou a přitom velmi účinnou ingredienci.

Silikony jsou považovány za hypoalergenní, nedráždí pokožku a jsou velmi dobře přijímány i u citlivějších jedinců. Jsou většinou ve formě průhledné, mazlavé látky, většinou nerozpustné ve vodě.

Z krátkodobého hlediska jsou vlastně neškodné a zákazník si je velmi rychle oblíbí. Bohužel však z tohoto dlouhodobého se jedná o pěkné prevíty.

Ulpívají na vlasech i pokožce, pomalu, ale jistě, na ní vytvářejí neviditelný film, který snižuje prodyšnost, ucpává póry a zabraňuje vstřebání ostatních látek do pokožky.

Vlasy i pokožku zatěžují a celkově omezují jejich přirozené funkce. Po delší době se naopak může stav vlasů či pokožky zhoršovat, způsobit zanícení, zvýšit tvorbu akné či černých teček.

Vlasy se mohou častěji mastit, lámat a působit zplihle.