Retinyl Acetate

Vitamin A

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Co je retinol?


Retinol je ve skutečnosti jen jiné slovo pro vitamín A. Je to extrémně účinná složka komunikující s buňkami, což znamená, že se látka dokáže doslova napojit na téměř každou kožní buňku a „říká“ buňkám, že by se měly chovat jako zdravé, mladší kožní buňky.

Retinol je antioxidant. To znamená, že dokáže zastavit negativní účinky škodlivých volných radikálů, které způsobují, že pleť vypadá a chová se, jako by byla starší.

Retinol také pomáhá bojovat proti vráskám a podporuje tvorbu kolagenu.

Retinol je účinný při léčbě aknózní pleti, skvrn a ekzémů. Redukuje zabarvení pokožky a vyhlazuje vrásky způsobené škodlivým vlivem slunce.

 

Retinol a retinoidy: jaký je rozdíl?


Retinol (celá molekula vitaminu A) lze rozdělit na silnější části, které nazýváme retinoidy. Ačkoli se termíny retinol a retinoid často používají zaměnitelně, každá látka má své charakteristické vlastnosti a použití. Retinoidy jsou dostupné pouze na lékařský předpis.

Aby bylo vše jasné:

Retinol je kosmetická přísada, kterou může ve svých produktech používat každý výrobce kosmetiky. Nepotřebujete na to předpis. Mezi další účinné formy vitaminu A nacházející se v kosmetice patří retinylacetát, retinylpalmitát a retinaldehyd.

Retinol je účinný, protože tato složka se rozkládá a přeměňuje na kyselinu retinoidovou, jakmile je absorbována kůží. Kyselina retinoidní je látka, která ovlivňuje kožní buňky a jejich chování.

Jak kosmetické formy, tak i formy vitamínu A na předpis mohou způsobit podráždění. Nejvíce vám však podráždění kůže hrozí, pokud užíváte předepsané formy (retinoidy).

Podráždění způsobené retinolem můžete zmírnit nebo zcela vyléčit používáním účinných přípravků péče o pleť s obsahem zklidňujících látek a antioxidantů, pokud neobsahují žádné dráždivé složky.

Všechny formy retinolu fungují podobným způsobem, ale ne identicky. Vaše pokožka může z jejich používání velmi těžit, což je důvod, proč jsou ve světě péče o pleť tak oblíbené.