Polymethylsilsesquioxane

Polymetylsilsequioxan (silikon)

 

Hodnocení: Nepřijatelné

Původ: Chemický

 

Může zvýšit schopnost absorbovat další látky, včetně toxických.

Polymethylsilsesquioxane je druh silikonu, který se používá v kosmetice a produktech péče o pleť.

Používá se hlavně jako ochranná přísada, ale také pomáhá pokožku upravovat a může pomoci zlepšit vzhled stárnoucí pokožky.

Polymethylsilsesquioxane je silikon.

Silikony jsou syntetické polymery s páteří složenou z opakujících se jednotek siloxanu, elementárního křemíku a kyslíku, a proto mohou být silikony označovány také jako polysiloxany

Polymethylsilsesquioxan funguje jako filmotvorné činidlo tím, že vytváří neviditelný film na povrchu kůže.

Film vytváří mazací, hladký, hedvábný pocit, který se necítí mastný ani lepkavý. Stále umožňuje průchod kyslíku, dusíku a dalších důležitých živin, ale blokuje odpařování vody. Nakonec to vede k pokožce, která vypadá že je hydratovaná a hladká.

Film vytvořený z polymethylsilsesquioxanu má navíc vynikající vodoodpudivost. Tato vlastnost je užitečná pro formulaci produktů na ochranu před sluncem.

Polymethylsilsesquioxan se také často používá v přípravcích pro péči o pleť proti stárnutí.

Jak bylo uvedeno výše, tato složka pomáhá pokožce lépe zadržovat vlhkost. To je důležité, protože jedním z hlavních faktorů, které přispívají ke stárnutí pokožky, je ztráta vlhkosti.

Udržováním hydratované pokožky je méně pravděpodobné, že se vytvoří jemné linky a vrásky.

Dalším důvodem pro použití polymethylsilsesquioxanu v přípravcích proti stárnutí je jeho schopnost dočasně vyplňovat jemné linie a vrásky, což pokožce dodává baculatější vzhled.