Plankton

Plankton

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Výživa a regenerace pokožky, ochranná funkce, protizánětlivé, hydratační. Plankton jsou mikroskopické organismy, které plují ve vodě ve velkém množství.

Absorbují oxid uhličitý a sluneční světlo a vytvářejí energii potřebnou pro růst a metabolismus. V závislosti na přirozeném prostředí mají plankton různé vlastnosti a výhody pro organismus.

Existuje například jeden druh planktonu, který vyvinul enzym, který dokáže opravit poškození buněk způsobené slunečním zářením.

Podobně jako tento obranný mechanismus proti UV záření, některé druhy planktonu také našly způsob, jak se chránit před modrým světlem (vysokoenergetické viditelné světlo přirozeně se vyskytující ve slunečním světle).

Jejich buňky jsou uzavřeny v delikátním skleněném štítu, který vypadá jako skleněný diamant a je schopen odpuzovat škodlivé záření a přitom je schopen absorbovat světlo potřebné pro fotosyntézu.

Plankton je neuvěřitelně všestranná přísada do péče o pleť! Chrání pokožku před UV zářením a modrým světlem a pomáhá zabránit pronikání škodlivin a toxinů do pokožky.

Snižuje oxidační stres, chrání buňky a bojuje proti známkám předčasného stárnutí pokožky. Plankton má navíc antibakteriální vlastnosti a může posílit kožní bariéru.

Kromě svých ochranných vlastností pomáhá zpevňovat a matovat pokožku a poskytuje efekt měkkého zaostření pro rovnoměrnou pleť.