Piroctone Olamine

Pirokton olamin

 

Hodnocení: Přijatelné

Původ: Chemický

 

Konzervační. Baktericidní, fungicidní účinek. Může vyvolat alergickou reakci. Pirocton Olamine je zvláštní sůl, která je také známá jako Octopirox a Piroctone ethanolamine.

Je to sloučenina, která se často používá k léčbě plísňových infekcí. Tato sůl je derivát kyseliny hydroxamové Piroctone.

Je známo, že šampony, které mají jako jednu ze svých složek pirokton olamin, eliminují lupy. Než se však naučíme, jak léčí lupy, musíme nejprve vědět, co způsobuje lupy. Lupiny jsou způsobeny růstem hub, nadměrným vylučováním mazu a místními záněty.

Často všechny tyto druhy společně způsobují lupy. Navíc, když je narušen proces obnovy pokožky hlavy, přebytečné odumřelé buňky tvoří shluky na hlavě a vypadají jako viditelné vločky pro oko, které se nazývají lupy.

Přebytečný maz také působí jako přísada pro růst plísní na pokožce hlavy, což zvyšuje množství kyselin na pokožce hlavy, které způsobují podráždění a svědění.

To vede k místnímu zánětu, který zvyšuje růst buněk, což vede k tvorbě vloček, které vypadají jako lupy na pokožce hlavy.

Důvodem, proč šampony s Piroctone Olamine mohou snižovat a eliminovat lupy, je skutečnost, že je známo, že Piroctone Olamine ničí plísně nebo plísňové infekce, které dráždí pokožku hlavy.

Piroctone Olamine je navíc dobře známý pro snižování vypadávání vlasů a podporu jejich růstu. Díky těmto mnoha výhodám je Piroctone Olamine považován za skvělou přísadu do šamponů.