Olus

Olej rostlinného původu

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Olus olej tvoří rostlinné triglyceridy (konstituční složka živočišných i rostlinných tuků) extrahované z rostlinného oleje, ovšem ve většině případů se jedná o směs rostlinných olejů.

Velmi často tyto směsi tvoří z velké části řepkový olej, ale není to pravidlem, v konečné podobě pak vzniká bílý, tuhý, stabilní tuk bez zápachu.

Vlastnostmi se podobá minerálnímu oleji, olus olej se tak označuje jako přírodní a šetrnější alternativa minerálního oleje.

Olus olej je tuhý při pokojové teplotě, vykazuje antioxidační účinky, prodlužuje životnost produktu, je snadno roztíratelný a plně biologicky odbouratelný, čili nezatěžuje životní prostředí.

Olus olej se používá hlavně jako nosný materiál pro ostatní látky v přípravcích, má tedy často velký podíl na celkové hmotnosti produktu, tím také způsobuje částečnou emulzifikaci a oproti ropným nosným látkám vytváří lehčí emulze.

Navíc díky tomu, že je rostlinného původu, pokožce tak dodává potřebné živiny, na povrchu vytváří ochrannou bariéru a chrání před poškozením a působením volných radikálů.

Také jí pomáhá udržovat dostatečnou hydrataci, je vhodný zvláště pro citlivou, napjatou, suchou, svědivou pokožku se sklony k prasklinám.

Změkčující a zvlhčující účinky olus oleje budou na takovém typlu pleti nejefektivnější.

Olus olej je hypoalergenní.