Nymphaea coerulea

Modrý leknín

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Extrakt leknínu v kosmetice působí jako rozjasňující a zklidňující prostředek a zastavuje jak zánětlivou, tak i melanogenezí zprostředkovanou pigmentaci.

Také tato složka, která vykazuje silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, zjemňuje pokožku a současně ji tonizuje.

Lotosový extrakt často působí v kosmetice jako detoxikační prostředek pro pokožku. A samozřejmě se jako parfémové činidlo používají různé druhy lilií: květiny této rostliny jsou známé svou jemnou a atraktivní vůní.

Různé druhy lilií však mohou kosmetice péče o pleť přinést mnohem více než příjemnou vůni.

Extrakt z modrého lotosového květu (Nymphaea coerulea) se také používá jako antiglykační prostředek, který může zpomalit procesy stárnutí spojené s metabolizmem glukózy na buněčné úrovni.

Faktem je, že modrý lotos obsahuje flavonoidy, včetně kaempferolu, acetylramnosidu, kvercetinu: tyto sloučeniny se vážou na cukry, neutralizují jejich působení a tím zpomalují proces buněčného stárnutí.

Extrakt z kořene lotosu má stahující účinek a používá se ve vzorcích pro léčbu akné a jiných zánětlivých stavů pokožky.

Extrakt z lilie je součástí speciálních receptur pro péči o citlivou nebo podrážděnou pokožku, včetně akné a růžovky.

Tato složka se také používá k čištění pokožky, prevenci známek stárnutí, v případě hyperpigmentace, stejně jako v případě podráždění po holení.

Tato kosmetická přísada poskytuje rychlou hydrataci, takže je určena pro každého, kdo trpí suchou, šupinatou pokožkou.

Extrakt z lilie je také uveden v programu péče o pokožku vystavenou stresu z prostředí (ultrafialové světlo, znečištění ovzduší atd.)