Meristem

Extrakt z rašeliny

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Rostlinné kmenové buňky mají vysokou biologickou aktivitu proti buňkám lidské kůže. Rovněž se zavádějí do kosmetiky pro přenos bioenergetického potenciálu charakteristického pro sazenici ve fázi aktivního růstu rostlin.

Jak fungují výtažky z rostlinných kmenových buněk zabudované do kosmeceutických přípravků?

Základem příznivého účinku rostlinných meristemů je detoxikace, kterou spouští na molekulárně-buněčné úrovni a účinné odstraňování již vytvořených toxinů z těla.

Složky extraktů s antioxidačními vlastnostmi přerušují řetězové reakce peroxidace lipidů buněčných membrán, čímž zajišťují zachování jejich bariérových, transportních a signalizačních funkcí.

Mnoho patologických změn v buněčných programech je opraveno, optimalizována je syntéza kolagenu, elastinu a glykosaminogykanů.

Chelatační činidla těžkých kovů chrání funkce životně důležitých enzymů. Chaperonové proteiny opravují narušené skládání proteinových molekul.

Přítomnost růstových faktorů (kinetin) zlepšuje turgor, vymizení malých a redukci velkých vrásek

V důsledku zlepšení fungování mitochondrií se aktivuje buněčné okysličení.

Rostlinné kmenové buňky mají navíc schopnost zpomalit chronologické stárnutí kožních buněk pokožky a pokožky, chránit buňky DNA před oxidací volnými radikály a poskytovat viditelné zdraví pokožky.