Linoleic Acid

Kyselina linolová

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Kyselina linolová, označovaná jako vitamin F, je jednou z nejúčinnějších složek v péči o pleť, posiluje ochrannou bariéru pokožky a poskytuje vynikající zvlhčovací a hojivé vlastnosti.

Některé druhy olejů pro péči o pleť, včetně slunečnicového oleje, konopného oleje, hroznového oleje a opunciového oleje, mají vysoký obsah kyseliny linolové.

Kyselina linolová je esenciální mastná kyselina Omega-6 (EFA), což znamená, že je nezbytná pro lidské zdraví, ale není vytvářena tělem.

Společně s Omega-3 EFA pomáhají tuky Omega-6, jako je kyselina linolová, podporovat optimální funkci mozku, pomáhat při růstu pokožky a vlasů a udržovat náš metabolismus regulovaný. Tato multitaskingová složka je zásadní pro správný růst tkání a buněk.

Kyselina linolová - ve které „linolová“ pochází z řečtiny „linon“ nebo „len“, zatímco „olejová“ znamená „odvozená z oleje“ - je nenasycený tuk. Nenasycené tuky jsou zásadní pro podporu buněčného obratu a regenerace, udržení pokožky měkké, vláčné a mladistvé.

Kyselina linolová nebo vitamin F poskytuje vlhkost a „baculatost“, aniž by zatěžovala pokožku; posiluje a chrání kožní bariéru, a tím pomáhá odrazit UV paprsky a látky znečišťující ovzduší, jako je kouř, které oba způsobují aktivitu volných radikálů, která může mít za následek vrásky a známky stárnutí.

Také zesvětluje hyperpigmentaci vyvolanou sluncem.

Většina lidí náchylných k vyrážkám ve skutečnosti nemá ve svém mazu kyselinu linolovou a místo toho má nadbytek kyseliny olejové, (neesenciální) omega-9 mastné kyseliny, která pomáhá pokožce zadržovat vlhkost, ale může se snadno zachytávat v pórech, pokud nejsou správně vyváženy kyselinou linolovou.

Zatímco kyselina olejová je poměrně bohatá, což často vede k přebytečnému mazu u lidí s pokožkou náchylnou k akné, kyselina linolová je mnohem tenčí a lehčí, a proto je vhodná pro osoby s mastnou / akné náchylnou pokožkou