Lactic Acid

Kyselina mléčná

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Konzervační prostředek, pufrovací prostředek. Čištění, zvlhčení, hojení, omlazení, regulátor kyselosti, zmírňuje záněty, rozjasňuje pokožku, obnovuje vlasy.

Bezpečné, pokud se používá podle pokynů, je možná individuální nesnášenlivost. Může způsobit podráždění citlivé pokožky.

Kyselina mléčná je alfa-hydroxykyselina (AHA), související s kůží a částí její vodní lipidové vrstvy. Má výrazný zvlhčovací účinek díky své schopnosti vázat molekuly vody.

Kyselina mléčná také přirozeně zvyšuje pružnost a pevnost pokožky. Když množství kyseliny mléčné v buňkách klesá, obličej vypadá znatelně sušší a unavenější.

Kyselina mléčná je již v našem těle přítomna - tvoří se při odbourávání glukózy a často se jí říká „krevní cukr“. Kosmetologové připisují tuto složku ovocným kyselinám a rádi ji používají v kosmetologii, protože kyselina mléčná je ideální pro péči o jakýkoli typ pokožky.

V postupech jsou výrobky z kyseliny mléčné často obsaženy v různých peelinzích, výrobcích pro péči o vlasy a také v komplexech na ruce a nehty.

Kyselina mléčná oslabuje a štěpí vazby mezi mrtvými buňkami, což umožňuje pokožce přirozenou regeneraci během procedury. Má také výrazný bělící účinek, který se projevuje odstraněním vrchní vrstvy pokožky a jedinečnou schopností kyseliny rovnoměrně distribuovat melanin a zpomalit syntézu enzymu, který zvyšuje produkci pigmentu.

Účinek hladkého a rovnoměrného obličeje je také o kyselině mléčné. Během procedury proniká hluboko do pórů, normalizuje mazové žlázy a zabraňuje dalšímu hromadění nečistot. Výsledkem je, že taková péče brání vzniku černých teček a akné.

Kyselina mléčná se doporučuje pro péči o suchou, stárnoucí pleť a pro normalizaci stavu mastných a problematických typů.

Spektrum jeho působení je poměrně široké, protože se také používá k aktivnímu zvlhčení pokožky, prevenci stárnutí a omlazení, k čištění pokožky od odumřelých buněk, k normalizaci práce mazových žláz a zúžení pórů, k léčení péče o akné, odstranění hyperpigmentace a urychlení regeneračních procesů, jakož i zlepšení účinnosti jiné kosmetiky pro péči o pleť.