Hydroxyethylcellulose

Hydroxyetyl celulosa

 

Hodnocení: Dobré

Původ: Rostlinný

 

Stabilizátor emulze, regulátor viskozity, filmotvorná látka. Hydroxyethylcelulóza je rostlinná aminokyselina používaná jako konzervační látka, emulgátor, pojivo a zahušťovadlo v kosmetických přípravcích. Hydroxyetylcelulóza pochází z celulózy.

Celulóza se získává z alkálie, ethylenoxidu a ethylchloridu, čímž se získá hydroxyethylcelulóza Jedná se o ve vodě rozpustný polymer, který poskytuje koloidní ochranu a může být zahuštěn nebo zředěn pro použití v různých výrobcích.

Hydroxyethylcelulóza se přidává do formulací pro péči o pokožku především kvůli příznivému účinku, který má na tolerovatelné vlastnosti roztoku formulace. Nemá přímý příznivý účinek na samotnou pokožku.

Hydroxyetylcelulóza je běžnou složkou přípravků pro péči o pleť. Působí jako stabilizátor emulze, filmotvorná látka a látka zvyšující viskozitu. Jeho použití je bezpečné a zlepšuje celkový výkon produktu.

Celulózové přísady lze použít v kosmetice a výrobcích osobní hygieny, včetně výrobků do koupele, výrobků na vlasy, make-upu na oči a obličej, výrobků pro péči o pleť a výrobků na holení.