Hydrolyzed Silk

Hydrolyzované hedvábí

 

Hodnocení: Dobré

Původ: Živočišný

 

Hedvábné proteiny (Hydrolyzed Silk) jsou proteinové molekuly, které se získávají chemickým zpracováním hedvábných vláken.

Aby tyto molekuly získaly vhodnější formu pro použití, používají se hedvábné proteiny v kosmetice v hydrolyzovaném (ve vodě rozpustném stavu) se sníženou velikostí molekul.

Jsou účinné při úpravě vlasů a pokožky. Stejně jako všechny proteiny používané v kosmetice jsou hedvábné proteiny velmi dobrými zvlhčovači.

Díky své měkké, ale účinné schopnosti zadržovat vlhkost. Jsou účinné, když se používají jako zvlhčovací prostředky v kosmetice pro pokožku a vlasy, aniž by způsobovaly nadměrnou suchost při nízké vlhkosti.

Hedvábné bílkoviny se snadno usazují na povrchu vlasů a pokožky a vytvářejí lehký ochranný film, prakticky bez zatížení. Díky tomu získají vlasy lesk, objem, ovladatelnost a elektrifikace (antistatická) klesá.

Na pokožku mají hedvábné proteiny (Hydrolyzed Silk) vyživující a hojivý účinek a dodávají jí pružnost. Pomáhají hojit rány, jizvy a vyhlazovat vrásky. Chrání před škodlivými vlivy prostředí, regulují hladinu melaninu v pokožce.

Hedvábné proteiny mohou také vykazovat antioxidační vlastnosti na pokožce a pomáhat stimulovat aktivitu vlasových folikulů, čímž dodávají cibulce užitečné látky.

Hedvábné proteiny lze použít v kondicionérech, šamponech, barvách na vlasy a v systémech pro opravu poškozených vlasů, které dodávají vlasům pružnost a hydrataci.

V pleťové kosmetice lze hedvábné proteiny nalézt v různých pleťových mlékách, pěnách na holení, tekutých a pevných mýdlech, krémech, gelech a sérech.

Hedvábné proteiny, dokonce hydrolyzované jako elastin, jsou méně rozpustné ve vodě než kolagen a jsou velmi běžnou přísadou v produktech péče, kde je vyžadován voděodolný účinek.