Hydrogenated Lanolin

Hydrogenovaný lanolin

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Lanolin je masťovitý materiál izolovaný z vlny stříhané z ovcí. Lanolin lze rozdělit na Lanolinový olej, kapalnou fázi, a Lanolinový vosk, pevnou fázi.

Zahřátím lanolinu vodou (hydrolýzou) se získá směs organických kyselin (kyselina lanolinová) a směs organických alkoholů (lanolin alkohol).

Acetylovaný lanolin, hydrogenovaný lanolin a hydroxylovaný lanolin vznikají, když se do lanolinu přidají octanové, vodíkové a hydroxylové skupiny.

Acetylovaný lanolinový alkohol vzniká přidáním acetátu k lanolinovému alkoholu. Lanolin a jeho příbuzné přísady jsou široce používány při přípravě kosmetiky a výrobků pro osobní péči.

Tyto přísady lze nalézt v dětských výrobcích, péči o pleť, holení, manikúru, péči o vlasy, opalovací krémy a krémy na opalování, stejně jako v líčení očí, rtů a obličeje.

Proč se používá v kosmetice a výrobcích osobní hygieny?

Lanolin a související složky zvlhčují pokožku, vlasy a nehty. Tyto složky působí jako lubrikanty na povrch pokožky, což jí dodává jemný a hladký vzhled.

Lanolin pomáhá vytvářet emulze a dobře se mísí s téměř všemi ostatními látkami používanými v kosmetice a výrobcích osobní hygieny. Lanolin má také adhezivní vlastnosti