Hyaluronic Acid

Kyselina Hyaluronová

 

HodnoceníVýborné

Původ: Rostlinný

 

Kyselina hyaluronová je polysacharid běžně se vyskytující v přírodě. Její struktura je poměrně jednoduchá, avšak její vlastnosti se mění podle vzrůstající velikosti molekuly a jejího prostorového uspořádání. Tvoří jednu z hlavních součástí mezibuněčných hmot a tkání organismů.

Váže na sebe velké množství vody a je nápomocná při hojení jizev. Posiluje pevnost a pružnost pokožky, podporuje tvorbu nových kolagenových a elastinových vláken.

Používá se i k výplni vrásek v plastické chirurgii. Zároveň má velmi pozitivní vliv na klouby, proto bývá často základem doplňků stravy o jejich péči.

V pojivových tkáních, kloubech a chrupavkách zastává funkci lubrikantu. S přibývajícím věkem její obsah klesá, proto vznikají nejen vrásky, ale přibývají i bolesti kloubů.

Vysokomolekulárními formami kyseliny hyaluronové jsou její soli (Sodium Hyaluronate a Potassium Hyaluronate). Nejedná se o totožné látky, soli jsou od kyseliny odvozeny.

Kyselina hyaluronová se používá hlavně v přípravcích na pleť (krémy, séra), v rtěnkách a make-upech. Dokáže proniknout do hlubších vrstev kůže, pleť vyživit, vyhladit a hydratovat zevnitř.