Glyceryl Citrate/ Lactate/ Linoleate/ Oleate

Glyceryl citrát/ laktát/ linoleát/ oleát

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Glyceryl linoleate je monoesterem glycerinu a kyseliny linoleové. Výchozí surovinou pro jeho získání je glycerin, případně rostlinné oleje.

Zvyšuje pronikání účinných látek do pokožky. Ve vyšší koncentraci může způsobit podráždění pokožky, očí nebo plic.

Glyceryl linoleate najdeme ve složení tělových i pleťový krémů nebo mlék, případně šamponů nebo kondicionérů.

V kosmetice má zejména funkci emulgátoru a dodává produktům správnou viskozitu. Dále změkčuje pokožku, podporuje její hydrataci, pevnost a pružnost.

Ve vlasových produktech usnadňuje rozčesávání vlasů, zvyšuje jejich odolnost a dodává jim lesk.

Glyceryl oleate se vyskytuje ve formě vloček (bílé až žluté barvy). Získává se z přirozeně se vyskytujících rostlinných olejů a tuků. Vytváří se esterifikací glycerinu a kyseliny olejové.

Funguje jako emulgační přísada (spojuje olejovou a vodní bázi produktu) a snižuje povrchové napětí dalších složek.

Působí jako změkčovadlo (změkčuje látku, která by se jinak těžko roztírala, činí ji poddajnější). Jeho další funkcí je zlepšovat hydrataci a zvlhčení pokožky, také na ni má zklidňující účinky. Najdete ho hlavně v dekorativní kosmetice, bývá součástí očních stínů, rtěnek nebo make-upů. Objevuje se ale i ve vlasové, tělové a pleťové kosmetice, kde pomáhá zlepšovat konzistenci produktů.

Glyceryl stearate citrate se vyrábí esterifikací rostlinných olejů a kyseliny citrónové, je tedy přírodního původu.

Funguje jako stabilizátor a hydrofilní emulgátor, který se rozpouští ve vodě, zajišťuje tak emulze typu olej ve vodě, které tvoří jemnou stabilní konzistenci bez mastného efektu.

Pokožce pomáhá udržet si vlhkost, působí na ni jako kondicionér, tedy zvláčňuje ji, vyhlazuje a zjemňuje. Glycerylstearát citrát je nedráždivá a stabilní látka.