Glutamic Acid

Kyselina glutamová

 

Hodnocení: Dobré

Původ: Rostlinný

 

Kyselina glutamová (kyselina glutamová) - aminokyselina získaná z rostlinných materiálů. Bílý krystalický prášek bez příchuti. V kosmetice se používají jako antioxidanty, také v permanentní trvalé na vlasy jako změkčující složka, která chrání vlasy před poškozením.

Podporuje syntézu kolagenu, díky čemuž bude vaše pokožka při pravidelném používání pružnější, upravenější a měkčí. Má regenerační, omlazující účinek. Dobře funguje v kosmetice proti stárnutí. Má silné protizánětlivé vlastnosti a dobře funguje při hojení ran.

Když se přidá do kosmetiky, šípkový olej, vitamin E, aloe vera spolu s kyselinou glutamovou mohou urychlit hojení poškozených povrchů pokožky, jako jsou řezná poranění a popáleniny.

Působí jako zvlhčovač v kosmetických přípravcích, ideální pro suchou a citlivou pokožku. Kyselina glutamová transportuje vodu hluboko do dermis.

V kombinaci s lanolinem, skvalanem a bambuckým máslem nebo pšeničnými klíčky, které tvoří fyzickou bariéru a ochranu před ztrátou vlhkosti, vyrovnává tón pleti a obnovuje zdravou rovnováhu vody a tuku.

Ve vlasové kosmetice má změkčující a ochranné vlastnosti. Zabraňuje nadměrnému vysychání vlasů po použití, žehliček a fénů.

S ostatními UV filtry zaručuje spolehlivou ochranu vlasů před agresí ultrafialového záření.