Ginkgo Biloba

Jínan dvoulaločný

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Antioxidant, anticelulitidní, čistící, dekongestantní, zlepšuje strukturu vlasů. Gingko biloba pochází z Asie a je jedním z nejstarších stromů na planetě.

Extrakt z ginkgo biloby, vysoce koncentrovaný s flavonoidy a terpenoidy, jako jsou ginkgolidy a bilobalidy, je považován za jednu z nejvýhodnějších kosmetických přísad pro péči o pokožku.

Mezi výhody gingko biloby pro pokožku patří silná antioxidační ochrana, uklidňující účinky na pokožku, zvýšená hydratace pokožky a významná ochrana proti stárnutí.

Vysoká koncentrace antioxidačních sloučenin Gingko biloba - polyfenolů a flavonoidů - hraje roli při neutralizaci volných radikálů přítomných v životním prostředí.

1. Kromě toho jeho schopnost snížit hladinu oxidačního stresu nežádoucím způsobem přispívá k uklidňujícímu účinku, který může pomoci zmírnit problematickou pleť.

2. Další výhody gingko biloba pro pokožku jsou také, že poskytuje hydrataci a má účinky proti stárnutí. Aktuální receptury s ginkgo biloba pro pokožku mohou zvýšit retenci a hladkost pokožky a snížit její drsnost.

3. Studie dále ukazují, že kosmetické přípravky infuzované ginkgo biloba jsou schopné vykazovat dobrou difúzi a retenci pokožky.

Z tohoto důvodu je často obsažena v produktech, jako jsou krémy, které poskytují účinnou antioxidační ochranu pokožky.

Celkově mohou být produkty péče o pleť s gingko bilobou velmi prospěšné při udržování kvality a vzhledu pokožky.