Cera microcristallina

Parafínový vosk

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Chemický

 

Světle žluté šupiny, mastné na dotek, lehčí než voda a nerozpouštějí se v ní. Směs komplexních vyšších alkoholů a vyšších karboxylových kyselin.

Syntetický vosk získaný z ropných produktů, přesné složení závisí na způsobu výroby. Od parafinu se liší velmi jemnou krystalickou strukturou, vyšší viskozitou a vysokou teplotou tání.

Používá se v dekorativní kosmetice (tužky, řasenky na obočí), lacích na nehty, výrobky pro péči o pleť, opalovací krémy, depilační přípravky

Používá se i jako stabilizátor a emulgátor, zvyšuje stálost a prodlužuje trvanlivost kosmetických prostředků. Zlepšuje spojení jednotlivých složek produktu. Dokáže snížit transparentnost ostatních kosmetických složek. Některé kontrastní látky se používají v make-upech pro skrytí skvrn. Microcrystalline Wax bývá použit i v kondicionérech či vlasových gelech, zjemňuje a vyhlazuje vlasové vlákno i pokožku hlavy. Je klasifikován jako netoxický a nesenzibilní, je ve velmi výjimečných případech může u velmi citlivé pokožky způsobit podráždění. Není doporučen k používání ve vyšších koncentracích, působí pak komedogenně – může způsobit zanesení pórů. V menším množství je však naprosto bezpečný.