Bismuth Oxychloride

Bismut Oxychlorid

 

Hodnocení: Přijatelné

Původ: Mineralní

 

Barvivo, zabraňuje pocení.

Také známá jako syntetická perla, je to primární složka obsažená ve většině prášků, které se označují jako „minerální make-up“.

Některé kosmetické společnosti tvrdí, že oxychlorid bismutitý je přírodní a pro pokožku lepší než mastek. Pravda je, že mastek je v mnoha ohledech přirozenější, ryzí, čistá přísada než oxychlorid bismutitý.

Oxychlorid vizmutu, který se v přírodě vyskytuje jen zřídka, se vyrábí kombinací vizmutu, vedlejšího produktu rafinace olova a mědi, s chloridem (sloučeninou chloru) a vodou. Používá se v kosmetice, protože má výrazný třpytivý, perleťový vzhled a jemnou bílou práškovou strukturu, která dobře přilne k pokožce. Oxychlorid vizmutu je těžší než mastek.

Čistý vizmut je přirozeně se vyskytující šedavě bílý prášek. To a jeho deriváty se používají jako ochranné prostředky pokožky, zahušťovadla a absorpční činidla.

Oxychlorid vizmutu byl trvale uveden FDA jako barvivo v roce 1977 a pro použití jako syntetická přísada. Někteří lidé reagují na oxychlorid bismutitý díky své jedinečné krystalické struktuře. Stává se to, že krystaly mohou „strkat“ kůži a uvíznout v pórech, kde mohou ostřejší „paprsky“ způsobit podráždění. To je více problém, když je oxychlorid bismutu hlavní složkou práškového make-upu.

Čistá koncentrace nanočástic oxychloridu bismutitého má negativní vliv na buňky lidské kůže.