Arginin Glutamate-PCA

Arginin glutamát kyseliny pyrrolidonkarboxylové

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Účinná složka, udržuje vlhkost.

Arginin - semi-esenciální (kojenci ji nemohou syntetizovat, ale dospělí ano) aminokyselina, která je jedním z hlavních stavebních kamenů vlasového keratinu a kožního kolagenu. Je to přírodní zvlhčující faktor, hydratační krém na pokožku a může také pomoci urychlit hojení ran.

Glutamát - Kyselina glutamová je malá molekula a neesenciální (naše tělo si ji může syntetizovat) aminokyselina, která má důležitou úlohu být neurotransmiterem v lidském těle, což znamená, že pomáhá vašemu nervovému systému pracovat správně. Pokud jde o to, co dělá v kosmetice, je hlavní věcí kyselin glutamových (podobně jako u jiných aminokyselin) zvlhčující zvlhčovač a látka upravující pokožku

PCA znamená Pyrrolidon Carboxylic Acid, a i když to nemusí znít, je to věc, kterou lze přirozeně najít v naší pokožce. Ve skutečnosti je po aminokyselinách druhou největší NMF složkou pokožky, přičemž 12% tvoří PCA složení NMF normální pokožky. Podobně jako u jiných NMF je to dobrota na pokožku, která pomáhá pokožce držet vodu a zůstat pěkně hydratovaná.