Argania spinosa

Argánie trnitá

 

Hodnocení: Výborné

Původ: Rostlinný

 

Účinná pozitivní složka.

Arganový olej vykazuje značné anti-aging účinky, obnovuje vitalitu unavené pokožky, hydratuje, zvláčňuje, vyhlazuje, podporuje regeneraci, ničí volné radikály a chrání ji tak před poškozením. Je to silný antioxidant a urychluje hojení povrchových poranění.

Marocké ženy už po staletí používají arganový olej terapeuticky na kožní záněty, ekzémy, lupénku, akné nebo i extrémně suchou pokožku. Není komedogenní a je vhodný na všechny typy pleti, zvláště na tu citlivou, podrážděnou, poškozenou, suchou a zralou.

Práci udělá i na mastné pokožce, neboť reguluje tvorbu mazu. Také se doporučuje na vlasovou pokožku při svědění a nadměrném padání vlasů, lze ho nanést i na konečky jako prevence třepení.

Jedlý arganový olej je vhodný k přímé konzumaci nebo jen krátkému smažení, jinak dochází k jeho znehodnocení. Chrání před kornatěním tepen a nádorovým onemocněním střev, slinivky, prsu, dělohy a prostaty, snižuje cholesterol, podporuje funkci jater a vylučování žluče.

Používá se v kosmetice ve formě oleje a extraktu.

Omlazující, vyživuje pokožku, regeneruje pokožku, posiluje nehtovou ploténku, posiluje vlasy, působí proti akné, proti celulitidě, zvyšuje pružnost, změkčovadlo, antioxidant, proti stárnutí, zvlhčovač.