Wonderful recepty, které zaručeně nakopnou a podpoří vaši imunitu

Aby nemoci a viry neměly šanci. Existuje tolik receptů a doporučení, ale která jsou ta pravá? Přinášíme slušnou dávku ověřených triků, které pozitivně ovlivní vaši imunitu – ať už jako preventivní opatření, nebo jak lék na chřipku či nachlazení. Je čas vyrazit do boje proti virům všemi prostředky!

Vyzkoušené recepty, díky kterým bacily stáhnou svou armádu a odklidí se do bezpečné vzdálenosti. Jaké to jsou? Přece ty, které pro vás vyzkoušela a ověřila naše Julie. Používáme je pravidelně, protože díky nim se nám nachlazení, chřipka nebo rýma vyhýbají velkým obloukem. Některé z nich zahřejí, na dalších si dokonce možná i pochutnáte.

Zázračné oregano

Oreganový olej je takový malý zázrak pro imunitu. Jeho silice má silné antivirové, antibakteriální a protizánětlivé účinky, navíc působí pozitivně také na trávení. Esenciální olej pomáhá uvolnit dýchací cesty a zmírnit symptomy nemoci, včetně infekce. Kromě toho se vám bude hodit také v případě, že bojujete s plísní nehtů. Tohoto šikulku používejte jednoduše tak, že pár kapiček přidáte do nosného oleje – může jím být třeba panenský olivový olej. Připravený shot jednoduše vypijte, používejte jej denně. Dobromysl je zkrátka moc dobrá rostlinka, která vám předá své úžasné vlastnosti! Pozor – olej je velmi silný, stačí opravdu 3 až 4 kapky.

Kouzelný černý bez

Dalším pomocníkem, který podporuje správné fungování imunity, je silný antioxidant – černý bez. Ve formě sirupu ho hravě dostanete také do dětí, kterým běžné léky příliš nechutnají. Tato sladká šťáva podporuje vylučování, imunitu a obranyschopnost. Okamžitá a účinná pomoc, kterou si oblíbíte. Sirupu by se měly vyhnout pouze těhotné a kojící ženy, pro které není vhodný. Jak sirup dávkovat dospělým? Pamatujte si heslo dvakrát dva – dvě lžičky dvakrát denně.

Nezbytný pomocník zázvor

Kdo by neznal zázvorový čaj. Potřebujete čerstvý zázvor, BIO citron a med. Nakrájené suroviny zalijte horkou vodou a přidejte med – v ideálním případě med z manuky. Pro rychlejší uzdravení a zahřátí můžete přidat chilli papričku. Louhujte 15 minut a hotový nápoj vypijte jako čaj – pomůže vám v případě, že už nemocní jste. Látky obsažené v zázvoru pomáhají prohřát organismus, podporují trávení, působí jako stimulant. Navíc je zázvor antiseptický a protizánětlivý, proto si zaslouží vaši pozornost. A proto funguje.

Zlaté mléko

Zlaté mléko, už jste o něm slyšeli? Jedná se o speciální nápoj, který je zdraví prospěšný. Pomůže vám s nespavostí, s problémy s pletí a dokonce i s bacily. Jeho hlavní složka kurkuma je totiž protizánětlivá. Obsahuje velké množství antioxidantů a pomáhá zmírnit fyzické i psychické napětí. Připravte si jej podle naší receptury, ve které proti nákaze bojuje kurkuma jako silný antioxidant spolu se zázvorem, medem a kokosovým olejem. Přidejte horké mléko nebo vodu. Chutný nápoj připravte rozmixováním, po přecezení jej pijte jako čaj. Zahřeje, uklidní a vyžene bacily z těla. Bude se vám příjemně usínat, je ideální právě na večer. Že by z toho byla rutina?

Rajčatový čaj

Skutečná vitamínová bomba, díky které budete zdraví jako rybičky. Rajčátka, česnek, vodu, citron a chilli rozmixujte a prohřejte. Nápoj je plný vitamínů a antioxidantů. Díky česneku podpoří vaši imunitu, díky chilli prohřeje organismus a pomůže vám vypotit škodlivé látky a bacily. Čerstvý česnek navíc funguje jako přírodní antibiotikum, proto ho při nachlazení zařaďte do jídelníčku pravidelně.

Co můžete kloktat?

Potřebujete propláchnout krk, nebo vás v něm škrábe a chcete si ulevit od bolesti? Pak si můžete připravit kloktadla zcela přírodní – a především pak účinná. Smíchejte kajenský pepř s vodou. Tento červený pepř je v podstatě koření namleté z velmi ostrých chilli papriček. Snižuje ohnisko bolesti a pomáhá bojovat proti zánětu. Další možností je kloktání solného roztoku. Ten připravíte smícháním vody s mořskou nebo himalájskou solí. Sůl působí antisepticky a snižuje otok. Navíc doručí slušnou dávku minerálních látek přímo do místa zápalu. Bakterií vás však může zbavit také roztok vody a jablečného octa. A jak často kloktat? Opakujte dvakrát až třikrát denně, dokud nepřijde úleva.

Nadopujte se vitamíny

V prvních chvílích nachlazení vám pomůže také tato svatá trojice, tedy vhodná a ověřená kombinace vitamínů, která podpoří organismus v regeneraci a boji proti bacilům. Užívejte nejen vitamín C, ale také vitamín D a zinek. K vitamínům však přidejte také nezbytný klid a odpočinek – abyste onemocnění nepřechodili a abyste tělu umožnili využít jeho schopnosti regenerace a samoléčení. Díky klidu budete mít čas se vypotit a uzdravit.

Vše začíná a končí ve střevech

Zdravá střeva, zdravá imunita, zdravé já. Proto je dobré dodávat tělu probiotika. Zařaďte do jídelníčku fermentované potraviny, abyste podpořili mikroflóru, která je ve vašich střevech. Ta totiž  pomáhá vstřebávat živiny a naopak odvádět toxické látky. Vyvážená střevní mikroflóra ovlivňuje zdraví i psychiku člověka. Dopřejte si miso polévku, kimchi, kysané zelí plné vitamínů nebo jinou dobrotu – rozhodně neprohloupíte.

Dýchejte zdravě, provoňte domov

Ulevte vašim dýchacím cestám. Podpořit vaše zdraví můžete také prostřednictvím aromaterapie. Přírodní esenciální oleje mohou mít také značný vliv na průběh onemocnění. Některé silice pomáhají proti kašli, zmírňují dýchací potíže, uvolňují nos a zmírňují bolesti hlavy. Sáhněte třeba po rozmarýnu, eukalyptu, levanduli či mátě. Olejíčky můžete využívat klasicky v aromalampě. Další cestou, jak se uvolnit a ulevit si, je vana nebo sprcha. Pár kapek můžete přidat do koupele s mořskou solí, chcete-li dát přednost sprše, stačí pár kapiček nanést na vatový či bavlněný tampon a ten položit do sprchové vaničky. Nejenže si tak užijete voňavou chvíli pro sebe, navíc povzbudíte imunitu a protáhnete dutiny.

A co říct na závěr? Hlavně nezapomeňte myslet pozitivně. Vaše mysl má velkou moc nad vaším zdravím – proto si hýčkejte tělo i mysl. Dopřejte si čas jen a jen pro sebe a pravidelně si dávkujte také čerstvý vzduch, sebelásku a čas s blízkými. Prostě a jednoduše: buďte a žijte WONDERFUL!