Proč vaše kosmetika nefunguje aneb 5 kroků, jak pečovat o pleť zevnitř

Trápí vás problematická pleť, přestože o ni pečujete kvalitními kosmetickými výrobky? Příčina může být uvnitř. Uvnitř vašeho organismu. Nebo v hlavě. Pokožka je velmi často odrazem toho, v jakém rozpoložení funguje právě organismus a emoce – zkrátka jak vypadá celkový stav vaší tělesné i psychické pohody. A když vznikne dysbalance? Pak ani kosmetika nemusí pomoci – důležité je nastolit rovnováhu zevnitř. Jak si snadno a rychle pomoci?

Různé typy potíží s pletí, různé příčiny. Pokud vás trápí nehezká, suchá nebo aknózní pleť, mohou za ní stát buď zdravotní, nebo psychické potíže. Jestliže zjistíte, že nejde o hormonální změny nebo projevy některé z nemocí, se kterými vám pomůže lékař, nastal ten pravý čas na změnu: čas zase se zamilovat do vaší pleti – tentokrát však začněte uvnitř. Jak na proměnu krok za krokem?

Pitný režim je základ

V první řadě je třeba se zamyslet nad pitným režimem. Kolik vody denně vypijete? Nezapomínejte na blahodárné účinky čisté vody, která se postará o hydrataci a detoxikaci zevnitř. Pravidelný a dostatečný pitný režim má velký vliv nejen na vaši krásu, ale dokonce i psychickou pohodu. Pomáhá, když vám chybí energie. Pomáhá, když vás trápí suchá pleť. Dopřávejte si během dne pravidelně sklenici vody a nestačíte se divit, jak rozkvetete. Voda je totiž život, tak na ni nezapomínejte.

Jste to, co jíte

Jídelníček má velký vliv nejen na to, jak se cítíte, ale i jak vypadáte. Právě proto se říká: jste to, co jíte. Jestliže pravidelně cítíte těžkost a únavu, je dobré se zamyslet nad vaším jídelníčkem. Co jíte? Jak často jíte? Vyvážená strava dělá divy – a má vliv také na váš vzhled – na kvalitu nehtů, vlasů i pleti. A jaký krok je třeba podniknout, abyste šli zářivé a zdravé pleti naproti? Vyřaďte z jídelníčku průmyslově zpracované potraviny, bílý cukr a pšeničnou mouku. Ne, nemusíte do toho jít po hlavě – i malá změna vám pomůže otestovat, které potraviny vám nesedí – a po kterých je vám lépe. Nezapomínejte ani na dostatek čerstvého kvalitního ovoce a zeleniny. Zkuste třeba naše oblíbené smoothie – recepty pravidelně postujeme na našem Instagramu. Jde totiž o zdravou a chutnou svačinu, která vám rychle dodá energii. Proč nezačínat den barevně?

Zamilujte se... do sebe

Pleť je pomyslnou bariérou mezi vámi a okolím. Nedostatek sebelásky nebo sebedůvěry se může projevit navenek – formou potíží s pokožkou. Jak pleť proměnit? Dalším krokem je sebeláska. Máte se skutečně rádi? Dokážete být sami sobě dobrým přítelem? Zkuste začít novou beauty rutinu. Začněte se pravidelně hýčkat – a to nejen pokožku. Dopřáváte si odpočinek, chvilku pro sebe? Možná je ten pravý čas na wellness. Nebo čas udělat si radost? Dokažte si, že se máte rádi. Zdravá sebedůvěra a láska k sobě samým je často důležitým krokem vpřed – ke krásné pleti. Všechno, co děláte s láskou, vždy přináší wonderful výsledky – a to platí také v péči o pleť.

Rostlinná péče

Bylinky umí zázraky – kdo se jednou svěří rostlinkám, ten už většinou nemůže jinak. Správné bylinky totiž při tří až čtyřtýdenní kúře vykouzlí změny, které se mohou týkat organismu i psychiky. Neexistuje snad léčivá bylinka, která by nepomohla právě vám. Přesně z těchto poznatků vychází také nová řada nutrikosmetiky od C.Lavie – tři čisté a vysoce kvalitní hydroláty* k vnitřnímu užití, které jsou připraveny pomoci. Sylvie z C.Lavie se totiž rozhodla využít období pandemie pro vytvoření velkolepých pomocníků, kteří dokážou ovlivnit nejen krásu, ale i harmonii celého těla.  Základem celostního přístupu je samozřejmě také psychická pohoda, proto si již nyní můžete na vlastní kůži i duši vyzkoušet kúru podle toho, co vás trápí. Novinky najdete v e-shopu v kategorii zdraví.

* Všechny rostlinky v organické kvalitě byly sbírány tak, aby do 12 hodin došlo k jejich zpracování – aby hydroláty nesly veškeré aktivní látky, které bylinky obsahují.

Reliéf je poctivý a vysoce kvalitní organický hydrolát z listů verbeny, který vás vrátí do harmonie tehdy, pokud vás trápí úzkosti a stres. Poradí si se záněty a ozdraví ústní a střevní sliznici. Kromě uklidnění přináší příjemné povzbuzení, pokud vás zlobí nervová únava a nedostatek motivace. Je to takový příjemný nakopávač pro tělesné i psychické zdraví.

 

 Balanc je poctivý hydrolát z organické a voňavé pelargonie. Kromě očisty a povzbuzení funkce jater pomáhá udržovat správnou funkci kardiovaskulárního systému. Reguluje emoce, omezuje stres a usnadňuje soustředění. Prostě a jednoduše: vybalancuje vaši energii, aby vám zase bylo skvěle. Uvnitř i navenek.

  

 

Organický mátový hydrolát Energie posiluje organismus a stimuluje intelektuální činnost. Energizuje a pomáhá s trávením. Dodává čerstvou dávku energie a posiluje sebevědomí. Pomůže tak i se strachy, které vyplývají z nedostatku sebedůvěry a sebelásky. Ty se často projevují na pleti – s tím je však konec!

 

TIP: Bylinkové kúry zpravidla trvají tři až čtyři týdny, poté by měla následovat pauza. V případě nutnosti je po minimálně týdenní odmlce možné pokračovat v tří až čtyřtýdenním užívání.

Doplňky stravy? Ano i ne

Nakonec můžete vaši cestu k zdravému (a krásnému) já podpořit také doplňky stravy. V čem je háček? Ne všechny doplňky stravy, které mají tělu dodat dostatek těch pravých vitamínů a minerálů, jsou kvalitní a čisté – proto si můžete nevědomky dobrovolně dávkovat škodlivé nebo neužitečné látky, které vám neprospějí. Vybírejte vždy skutečně kvalitní a certifikované doplňky stravy. Pokud si nejste jistí, raději vždy vsaďte na přísun nezbytných prvků přímo z potravy. Protože nás tato oblast rovněž zajímá a vidíme v ní značné mezery, co se týká nabídky na trhu, můžete se brzy těšit na překvapení a více informací. Protože na kvalitě záleží.

Jak tedy nakonec nechat pleť rozkvést? Kosmetikou to může začít, kosmetikou to však nekončí. Hýčkejte si vaši pokožku, zdravé tělo i mysl – zvenku i zevnitř. Stravovací návyky, pitný režim, rovnováha a pravidelný odpočinek nakonec promění celé vaše bytí... vrátíte se do rovnováhy a vaše okolí si brzy všimne změny. Je čas zase zazářit.