Pigmentové skvrny? Nedejte jim šanci!

Nevzhledné tmavé flíčky, které na pleti rozhodně nemají co dělat – to jsou pigmentové skvrny

Vyhněte se jim, bojujte s nimi, zatočte s nimi! Jak? Inspirujte se v našem článku, který pigmentovým skvrnám nedovolí, aby vám dál obtěžovaly život – nebo dokonalou vizáž.

Seznamte se. Pigmentové skvrny jsou nepěkné a ještě si dovolují přidat vám nějaké ty roky navíc. Přesně tak drzé jsou mapovité pigmentové skvrny, které způsobuje zvýšená aktivita melanocytů, buněk, které vytvářejí melanin. Ten totiž pohlcuje UV záření – na tom by nebylo nic divného, jde přece o ochranu kůže. Jenomže – co když je sluníčka příliš? Více slunečních paprsků znamená více melaninu. Výsledkem pak mohou být pigmentové skvrny, objevující se nejčastěji na rukou, dekoltu a obličeji. A kdy se s nimi můžete setkat v zrcadle nejčastěji? Podle vědců jsou kvůli fyziologickým změnám náchylnější osoby nad 40 let. Podíl na tom má nejen změna množství melanocytů, ale také dobře známá genetika.

Prevence jako základ

Kdo je připraven, není překvapen. To platí také v problematice pigmentových skvrn. Na co je dobré dbát a jak jejich vzniku předcházet?

Hormonální rovnováha

Rozházené hormony jsou jednou z mnoha příčin, díky kterým se vám na jinak krásné tváři mohou objevit mapovité flíčky. Pokud víte, že máte hormony v nerovnováze, doporučujeme ze všeho nejdříve navštívit lékaře. Jedině tak zjistíte, co hormonální zmatek způsobilo, protože důvodů  může být hned několik.

Ochrana proti UV záření

Sluníčko je přítel, ale jen tehdy, jestliže je vaše pokožka dobře chráněná. Proto platí, že součástí kosmetiky by měly být kvalitní UV filtry – nemáme však na mysli ty chemické, nýbrž minerální. A světe div se, netýká se to jen léta. Běžný denní krém nebo make-up vybírejte s vhodným SPF, abyste předešla vzniku pigmentových skvrn.

Za zkoušku stojí přírodní opalovací kosmetika Biosolis. Ochráníte pleť proti předčasnému stárnutí a slunce vás může jedině pohladit – nic víc totiž nezmůže. Vy navíc pohladíte svou duši – minerální UV filtry nejsou škodlivé pro životní prostředí, ani podvodní faunu a floru. Však víte – zdravé opalování (pro vás i přírodu) rovná se žádná nepěkná pigmentace!

Vyživujte pleť

Pokožka by měla být vyživená a chráněná nejen zvenku, ale také zevnitř. Úprava stravy dokáže zázraky. Potrava bohatá na vitamíny C, E, zinek, betakaroten a selen pomáhá připravit pokožku na sluneční záření po celý rok, navíc ji udrží zdravou a zářivou.

 

  • Zdrojem vitamínu C je čerstvé ovoce a zelenina. Obojí zpestří váš jídelníček či Acerola v bio kvalitě od Kiki Health
  • Vitamín E získá vaše tělo třeba z luštěnin, rostlinných olejů, ořechů a listové zeleniny.
  • Zinek získáte třeba z křupavých mandlí nebo ústřic. Mlsejte oříšky.
  • Betakaroten vám poskytne dobře známá mrkev. Podzimní polévka se zázvorem? Zahřeje na jedničku.
  • Selen najdete v tuňákovi, masu nebo mořských řasách. Obsahují jej i semínka, které jsou výborný jako ozdoba salátů či polévek.

A co když se objeví

Prevence nemusí vždy stačit – někdy vás přepadne strašák jménem pigmentové skvrny dříve, než stačíte nastoupit jako odvážná bojovnice proti melaninu. Pak nastává vhodná chvíle nechat bojovat pomocníky, kteří jsou dokonale vybaveni, aby se skvrnami zatočili raz dva. Méně výraznou pigmentaci je totiž možné zesvětlit i úplně odstranit používáním vhodné kosmetiky. Ta se hrdě popere nejen se stávajícími skvrnami, současně zabrání také vzniku nových pigmentových map.

Vsaďte na přírodu

Jestliže se vám pigmentové potvůrky nevyhnuly, zkuste proti nim použít zbraně těžkého kalibru. Ona totiž taková Měsíční řada od francouzské kosmetiky Oliv nedá neplechám pleti šanci. Přírodní složení nelže – základem jsou olivové listy z Provence a další rostlinné výtažky. Používání voňavých a netestovaných Oliváčků si snadno zamilujete – ale pigmentové skvrny je budou nenávidět.

Měsíční péče o obličej

Rozjasňující krém se postará o to, aby vaše pleť zářila – ale bez pigmentových skvrn. Přírodní složky snižují výskyt flíčků zastavením tvorby melaninu.  Je vhodný pro všechny věkové kategorie, na pleti je lehký a příjemný  – rozhodně se stane oblíbenou rutinou. Stačí nanést ráno a večer na čistou pleť. A pleť bude skutečně čistá. Bez pigmentace přece!

Měsíční sérum

Vysoká koncentrace rostlinných složek v Měsíčním séru upravuje stávající pigmentové skvrny, brání vzniku nových a ještě obnovuje kožní buňky. Výsledkem je pevná, zářivá a jasná pleť. A to chceme všechny, no ne? Pár kapek stačí mít... a je to.

Měsíční toner

Měsíční toner  se umí statečně prát s pigmentací po svém. Zlehounka, ale důkladně dočistí vaši pleť, odstraní odumřelé kožní buňky a připraví pokožku na aplikaci krému či séra. Zkrátka a jednoduše – pigmentové skvrny už nebudou mít šanci.

 

 

Viole Lacté

Toto Rozjasňující pleťové sérum je novou hvězdou od L'ODAÏTÉSKoncentrovaný lektvar lehké textury pro vnější užití, díky kterému nemají pigmentové skvrny ani tu nejmenší šanci. Sérum obsahuje dokonalou synergii silných přírodních látek pro zesvětlení pigmentace. Formulace trvala 2 roky a díky kombinaci látek z borovice Aleppo, mořského narcisu, akácie a komplexu z broskví, malin a jablek již za 14 dní dochází ke zesvětlení pigmentových skvrn o 28 % (In-vitro test). Prostě toto sérum má vše co na L'ODAÏTÉS milujete a ještě mnohem více.