Organická kosmetika a olivový olej

Olivový olej je jednou z nejlepších přísad v mnoha organických produktech pečujících o pleť z velmi dobrého důvodu. Olivový olej je známý svou důležitou rolí ve středomořské kuchyni, přispívá ke sníženému výskytu srdečních chorob a je to skvělá ingredience, která vyživuje tělo zevnitř i zvenku. Olivový olej se proto velice často používá na výrobu organické kosmetiky. 

Proč je olivový olej tak populární přísadou v přírodní organické kosmetice?

Natural and Organic Cosmetics

Olivový olej je všeobecně uznáván jako fantastický přírodní produkt pro navrácení vitality vaší kůži. Jeho vysoká koncentrace vitamínu E může za jeho skvělou schopnost bojovat s vráskami, stařeckými skvrnami a dalšími známkami stárnutí. Má také silné antioxidační vlastnosti:

  • chrání kolagenová vlákna v kůži
  • bojuje s volnými radikály a zároveň podporuje pružnost pokožky
  • pomáha s léčením strií a blednutím jizev

A to plně vysvětluje jeho oblíbenost na seznamu složek mnoha organických pleťových přípravků. Olivový olej je skvělý také pro vaše vlasy, počínaje jeho schopností stimulovat růst vlasů, opravou poškozených vlasových folikulů konče. Olivový olej hluboce vyživuje vlas od kořínků, brání korozi a předčasnému šedivění.

Nejhůře střežené středomořské tajemství krásy

Olivový olej se jako zkrášlující pomocník používá už po celá staletí a i v dnešní době si získává uznání, hlavně díky nejnovějším průzkumům v oblasti dermatologie a výživy. Předpokládá se, že antioxidační účinky olivového oleje zachovávají schopnosti buněk těla a odvrací možná poškození. Olivový olej je jedním z hlavních zdrojů polyfenolů a vitamínu E, které jsou klíčové pro udržování buněk a pro udržení imunitního systému. Olivový olej je proto miláčkem organických kosmetických výrobků.

Proč je olivový olej miláčkem skvělých kosmetických organických výrobků?

Zjistilo se, že mocné vlastnosti olivového oleje snižují riziko vzniku rakoviny kůže, způsobené v průběhu vystavení se slunečním UV paprskům. Bylo také zjištěno, že druh kyseliny olejové, jedinečná kyselina nalezená v olivovém oleji, pomáhá předcházet i jiným formám rakoviny. Zařazení olivového oleje do svého jídelníčku a do vašeho rituálu krásy by také mohlo přispět k ochraně proti stárnutí mysli, jelikož studie naznačují, že olivový olej pomáhá předcházet Alzheimerově chorobě. Olivový olej je skutečným zázrakem přírody a jedna z nejdostupnějších přírodních ingrediencí proti stárnutí, která funguje magicky jak zvenku, tak uvnitř! Věříme v používání ingrediencí, které jsou dost dobré i k jídlu, protože při péči o zevnějšek vše stejně skončí někde uvnitř. Právě proto používáme pouze ten nejkvalitnější organický olivový olej k výrobě organické kosmetiky pečující o vaše tělo i o vlasy.