8 tipů pro zdravé a přirozené opálení

Opalování nemusí být škodlivé – pokud dodržíte několik zásad a zvolíte správnou ochranu pokožky proti slunečnímu záření. Zkuste s našimi 8 tipy, díky kterým získáte bronzovou kůži – hravě i zdravě. Opalovací krémy patří k letním nezbytnostem, bez kterých se dámská kabelka nebo plážová taška neobejde. Přestože by tyto přípravky měly lidské zdraví chránit před UV zářením a hrozbou rakoviny, mnohé ze složek, které obsahují, jsou škodlivé – pro vás i přírodu. Jestliže tedy chcete nasbírat vitamín D a užít si pobyt na slunci zdravě, zkuste se řídit našimi tipy – díky kterým získáte krásné opálení přirozenou cestou bez zbytečné chemie. Potřebné množství slunečního vitamínu získáte už za 20 minut na sluníčku. Pro bronzové opálení je však potřeba o něco více času – ale nic se nemá přehánět. Dobu strávenou pod žhavými paprsky můžete postupně prodlužovat, ale rozhodně by neměla přesáhnout dvě až tři hodiny denně, které je navíc nutné rozdělit přestávkami. Abyste se vyhnuli nepříjemnému popálení pokožky, vystavujte kůži slunci chráněnou a mimo nejsilnější sluneční aktivitu, která nastává mezi polednem a třetí hodinou odpoledne. Když dodržíte tato pravidla a přídáte pár našich tipů, vychutnáte si nejednu příjemnou letní chvilku.

Strava jako základ

Zdravé tuky a antioxidanty pomáhají chránit pokožku před poškozením. Proto je váš letní jídelníček důležitý, jestliže toužíte po přirozeném opálení. Vsaďte na tmavé ovoce a zeleninu, které obsahují karotenoidy. Ty totiž dodávají kůži příjemný bronzový nádech a předcházejí spálení.

Hydratace začíná uvnitř

Bez pitného režimu by to v létě rozhodně nešlo. Připravte si dostatek tekutin – hydratace vám pomůže proti únavě, navíc osvěžíte také pleť a ochráníte ji před vysoušením. Nejlepším osvěžením je čistá voda, doplněná ovocem nebo citronem a mátou. Naopak se vyhněte slazeným nápojům, které jen zvýší váš pocit žízně.

Chraňte oči

Nezapomeňte se vybavit kvalitními slunečními brýlemi s UV filtrem. I oči může sluneční svit podráždit, v horších případech dokonce poškodit. To platí při pobytu na sluníčku v zimě i v létě – nechte oči odpočívat. Sluneční brýle přibalte při každé příležitosti – ať už se chystáte na pláž, za sportem nebo na procházku.

Stylový klobouk k létu patří

Proč nevyladit plavkový outfit a nedopřát si trendy pokrývku hlavy? Předejdete úpalu a opět ulevíte očím. Pořiďte si stylový klobouk, se kterým se letos nespletete. K plavkám i maxišatům, které jsou letos in, bude vypadat báječně. Váš letní look bude bez chyby.

Opalujte se zodpovědně

Pravidelné slunění je příjemnou součástí léta – ale nezapomeňte dobu strávenou na slunci prokládat přestávkami ve stínu. V období od 12 do 15 hodin raději odpočívejte, ale ne na slunci. Může dojít ke snadnému spálení pokožky.

Přírodní ochrana

Zapomeňte na chemii, kterou pokožka absorbuje a ještě se o ni dělíte s vodními živočichy v případě koupání v moři. Kůži můžete chránit i zdravě. Přírodní opalovací kosmetika Biosolis je šetrná k pleti i k přírodě. Minerální filtry chrání před UV zářením, rostlinné oleje a aloe vera gel zklidňují, hydratují a vyživují pokožku. Navíc je vhodná i pro vegany.

Obnovujte ochrannou vrstvu

I přírodní filtry je potřeba pravidelně obnovit – zejména po koupání. Každé dvě hodiny se namažte vybraným prostředkem – ať už zvolíte olej, krém nebo mléko Biosolis, vaše kůže bude chráněná, vyživená a hydratovaná. Strašáci jako spálení, rakovina kůže nebo předčastné stárnutí pleti nebudou mít šanci. Chyťte si svůj zdravý bronz!