11 každodenních návyků pro zdraví vaší pokožky

Chcete mít krásnou a zdravou pokožku, která úspěšně odolává vlivům stárnutí? V tom případě byste se o ni měli správně starat. Zbavit se všech zlozvyků a osvojit si naopak návyky, díky kterým získá přirozený vzhled. Poradíme vám, které to jsou.

Zbavte se těchto zlozvyků jednou pro vždy

1. Zapomeňte na fast food

Zprocesovaná a předpřipravená jídla, stejně jako nezdravé pochutiny z fast foodu, nedělají našemu tělu žádnou dobrotu. Obsahují příliš velkou koncentraci cukru, solí a konzervantů

 

 2. Omezte maso

Nemusíte se stát zrovna vegany, ale snažte se jíst méně masa. Ve velkém množství, zvlášť pokud nejde o kvalitní kusy, nám může spíše uškodit. Přes týden si můžete dělat vegetariánské pokrmy a o víkendu si dopřát porci kvalitního masa.2. Omezte maso Nemusíte se stát zrovna vegany, ale snažte se jíst méně masa. Ve velkém množství, zvlášť pokud nejde o kvalitní kusy, nám může spíše uškodit. Přes týden si můžete dělat vegetariánské pokrmy a o víkendu si dopřát porci kvalitního masa.

 

3. Rozlučte se s cukrovinkami

Pochutiny s rafinovanou bílou moukou a cukrem jsou těžce zpracované a mají velice nízkou nutriční hodnotu. Všechny ty sušenky, dorty a jiné zákusky sice poskytují chvilkové potěšení, ale náš organismus z nich moc radost mít nebude.

 

4. Pijte méně kávy

Káva a další kofeinové nápoje zpomalují metabolismus a dehydratují vaše tělo. To se podepisuje na pokožce, která ztrácí lesk a sílu.

 

5. Přestaňte kouřit

Cigarety už do moderní společnosti dávno nepatří. Kromě vážných zdravotních potíží také způsobují předčasnou tvorbu vrásek. Pojí se s nimi nepříjemná vůně a kašel, který není nic atraktivního.

 

6. Alkoholu jen pomálu

Sklenka vína čas od času nikomu neuškodí, naopak prospívá zdraví. Pravidelná a nadměrná konzumace alkoholu ale nedělá vaší pokožce dobře, protože ji dehydratuje. Pokud se nedovedete vzdát piva, alespoň sáhněte po tom organickém z malého pivovaru a vyhněte se průmyslově zpracovaným pivům.

 

7. Přidejte čerstvou zeleninu a ovoce

Ovoce a zelenina by měly tvořit velkou část našeho jídelníčku. Pokud jste si oblíbili čerstvou šťávu, alespoň jednou denně si dopřejte i porci salátu. Jedině tak dodáte svému tělu dostatečnou dávku antioxidantů.

 

8. Pijte více vody

Tuto poučku slýcháme dnes a denně. Nejen pro pokožku, ale pro zdraví celého našeho organismu potřebujeme pít dostatek vody. Uvádí se alespoň 2 litry, v horkých dnech i více. Pozor ale na džusy a limonády, obsahují příliš mnoho cukru a ke zdravým nápojům mají daleko. Zůstaňte raději jen u vody.

 

9. Zapojte „dobré tuky“

Při vaření využívejte jen kvalitní rostlinné oleje. Zdrojem „dobrých tuků“ jsou také oříšky a třeba lněné semínko. Přidejte si je do snídaně nebo snězte jako zdravou svačinku.

 

10. Investujte do kvalitních potravin

Vždy kupujte to nejlepší, co si můžete dovolit. Chápeme, že není jednoduché spojit čas na práci a rodinu a omezený rozpočet na zdravější výživu. Můžete ale začít pomalými krůčky a časem zjistíte, že vařit zdravě a kvalitně nemusí vaši rodinu zruinovat.

 

11. Dejte přednost přírodní kosmetice

Sice se může zdát, že tento bod do zdravé výživy příliš nezapadá, ale opak je pravda. Kosmetika je totiž také v podstatě jídlo, do našeho krevního oběhu se dostane až 60 % toho, co si natřeme na kůži. I proto byste měli vybírat opravdu pečlivě. Za přírodní kosmetiku se vám pokožka odvděčí krásným a zářivým vzhledem.