Opuntia ficus Indica (PRICKLY PEAR)

Opuntia ficus Indica

 

HodnoceníVýborné

Původ: Rostlinný

 

Od Mexika po Sicílii je Opuntia ficus Indica rostlina s velkými trny, která byla od roku 1400 ceněna pro svůj vysoký obsah vitamínu C přítomného v plodech.

Opuntia ficus Indica dodnes představuje základní složku pro tvorbu kosmetických krémů, olejů a přírodních produktů, které podporují a podporují normální funkčnost a strukturu pokožky.

Opuncie, jejíž vědecký název je Opuntia ficus Indica, je sukulentní rostlina, kaktus z čeledi Cactaceae rozšířený ve Středomoří, rozpoznatelný podle barevných plodů, podle ostnatých čepelí zvaných kladodes, tlustých a masitých, ale především odolných vůči suchu nebo v vyprahlejších oblastech, jako například na Sicílii, kde roste divoce.

Opuntia ficus Indica představuje ve světě kosmetiky skutečný koncentrát důležitých pro pokožku prospěšných vlastností.

Z kladod je možné získat extrakt bohatý na sliz a pektiny, které podporují hojení ran a popálenin a mají změkčující a zklidňující účinky jako nejznámější Aloe. Jeho plody, zvané tuňák, jsou kromě toho, že jsou vysoce ceněny pro své zářivé barvy a organoleptické vlastnosti, obzvláště bohaté na cukry, aminokyseliny, vitamín C a vitamín E a především antioxidační složky.

Semena Opuntia také obsahují olej bohatý na vitamín E a polynenasycené mastné kyseliny, které se používají při výrobě krémů a další ochranné kosmetiky s anti-aging, hydratačním a zklidňujícím účinkem.

Ve skutečnosti je olej Opuntia ficus Indica vysoce ceněn v kosmetickém průmyslu jako zdroj živin pro vlasy (jako jsou šampony a kondicionéry, které udržují vlasy silné, objemné a lesklé), a také jako prevence proti tvorbě vrásek a strií na vlasech. kůže.