Zlaté smoothie pro imunitu: Objevte zázrak s kurkumou

Představte si lahodné spojení medu se zlatavě žlutou kurkumou, osvěžujícím mangem, pomerančem a zázvorem. Vaší imunitě už se sbíhají sliny, že? Potěšte chuťové pohárky a zatočte s bacily, je čas na přípravu zlatého smoothie!


Spoustu zdravých ingrediencí v jedné jediné lahodné svačince. Tohle smoothie s kurkumou, medem a zázvorem zahřeje i tehdy, až si s námi bude pohrávat aprílové počasí. A protože obsahuje více surovin, máme pro vás i tip, jak správně mixovat. Tak hurá do příprav, sladkokyselý sytý koktejl si zamilujete na první pohled i ochutnání!

Protizánětlivé zlaté smoothie

Nutriční bomba a oranžová slast pro oči. Rozmixovaná vybraná společnost: zázvor, kurkuma, pomeranč, med, mrkev. Právě tyto ingredience nakonec vytvoří dokonale krémový (c)hutný nápoj. Jestli si chcete pochutnat, tady je seznam surovin. Potřebujete:

 • kousek čerstvého zázvoru
 • 1 pomeranč
 • ¾ šálku mandlového mléka
 • ½ šálku krájeného manga
 • ½ šálku krájené mrkve
 • 1 lžíci medu1 lžičku mleté bio kurkumy
 • volitelné: 1 porci kvalitního proteinu
 •  

  Jak na to? Začněte přípravou surovin. Zázvor je potřeba oloupat a nakrájet na kousky. Oloupejte také pomeranč a rozdělte jej na měsíčky.

  Jak správně mixovat? Nejprve rozmixujte pomeranč, mandlové mléko a zázvor. Můžete začít jemným mixováním, následně zvyšte výkon mixéru. Teprve po rozmixování této trojice dohladka přidejte zbylé suroviny a mixujte, dokud nevznikne perfektně hladké smoothie. Hotovo! Podávejte hned a nejlépe v oblíbené sklenici.

  TIP: Pokud chcete snížit cukry, vynechte med. 

  Co vás možná napadlo:

  Možná si říkáte, zda je možné použít čerstvou kurkumu. Ano, samozřejmě! Jestliže se vám podaří sehnat čerstvý kousek kurkumy, pak jej použijte stejně jako nakrájený zázvor. Kolik kurkumy přidat v případě mletého koření? Stačí čajová lžička, protože i mletá kurkuma je dost silná. Jaké ovoce ještě namixovat do smoothie s kurkumou? Hodí se třeba i ananas. Vybírejte sladké šťavnaté ovoce, které doplní zemitou chuť koření. S čím si jej asi připravíte příště?

   

  Proč tohle smoothie funguje jako nakopávač?


  Smoothie s kurkumou je skvělým nakopávačem imunity hned z několika důvodů. Jednak obsahuje kurkumu, která je plná antioxidantů a kurkuminu, což je látka silně protizánětlivá. Protizánětlivé účinky má i obsažený zázvor, který navíc uklidňuje žaludek a podle odborníků pomáhá bojovat proti rakovině. Ten skvěle prohřeje a nakopává rovněž metabolismus. Sladkost koktejlu má na starost med – také on je zdravým a bohatým zdrojem antioxidantů.

  Vitamin C do smoothie dodá pomeranč a mrkev, díky které doplníte i beta karoten. Ve výsledku si tak pochutnáte na lahodném sytém nápoji, který chrání nás před volnými radikály a podporuje imunitní systém. Ideální součást jarního jídelníčku, co říkáte?

  Namixovat si vitalitu není tak těžké, tak... na zdraví!