Wonderful testování: Dva bojovníci o voňavou čistotu a vaše srdce

Wonderful testování: Dva bojovníci o voňavou čistotu a vaše srdce

Když testovat, tak i naše a vaše oblíbence. Jak úžasný je voňavý rytíř Pierre d'Argent, úklidový ekologický pomocník do domácnosti? Jak báječný je tajemný všestranný mušketýr za čistotu Savon Noir? Nechali jsme opět několik z vás vyzkoušet jednoho i druhého pana přírodního na vlastní úklidové smysly. Vážíme si každé autentické recenze, proto jsme jako vždy měli velkou radost – vybrali jsme totiž hned několik z vás, abyste si pozvaly nakonec nejen Pierra k vám domů. Aby vám pomohl s úklidem a ukázal se v plné síle. A hned za ním Savon Noir. Zkrátka dvojka, díky které nemají nečistoty šanci. Jak testování dopadlo?

Pierre d'Argent je takový ten sympaťák, který přijde k vám domů a odstraní i ty nejodolnější nečistoty. Navíc ještě krásně provoní prostor. Ovšem, což je dost podstatné, bez neekologického svinčíku, respektive složení. Jde totiž o jedinečný univerzální čistič na bázi jílového kamene, který čistí, leští, odstraňuje nečistoty. Dokonce i z takových materiálů, jako jsou mosaz, měď, stříbro, zlato, nerez, dlaždice a další. Poradí si však také třeba se zašlou sportovní obuví, grilem, jemuž sezóna dala zabrat, nebo třeba oblíbenými varnými deskami. Je to tak – o recenze si tento bojovník do domácnosti ani říkat nemusí, posíláte je mnohdy samy a dělíte se o ně na sociálních sítích. A protože si tento citronový nebo levandulový parťák chválu opravdu zaslouží, moc nás potěšily testerky, které s ní nešetřily. Inu, přesvědčte se... ale pozor, aby neukradl čistotné srdce i vám!

Savon Noir. Francouzský gentleman, který se rozhodně nebojí ušpinit si ruce. Při čem? No přece při šetrném úklidu! Tohle magické mýdlo je naprosto skvělé pro opravdu jemný, ale účinný úklid. Bez obav s ním můžete vyčistit kožené potahy či boty, stejně jako jej můžete použít namísto šamponu na srst vašich domácích mazlíčků. Skvěle myje podlahy a všechny povrchy, dokonce je natolik univerzální, že si poradí i se zahradními škůdci. Stačí jej smíchat do roztoku s vodou a vytvoříte postřik proti mšicím a dalšímu nežádoucímu hmyzu na rostlinách. Jde to. Jde to i bez chemie. S láskou k přírodě. S přírodou. 

Tak co na to naše vybrané testerky?

Denisa Toufarová: Byla jsem mile překvapená, jak si poradil s dřezem

Dostala jsem možnost vyzkoušet výrobky od @wonderful.cz. Jako první jsem vyzkoušela bílý jílový kámen na nerez, stříbro, hrnce, varné i indukční desky.
Je ale vhodný i na celou koupelnu včetně kachliček. Voní po levanduli, ale při práci s ním jsem se vrátila zpátky do dětství... kdy máma leštila mosazné nádoby. Byla jsem mile překvapená, jak si s dřezem poradil. Výsledek je skvělý. Určitě vyzkouším i na další věci.
A univerzální olivové mýdlo? Tak to už se těší na naše podlahy. Vyzkouším ho ale i na prádlo.

 Kateřina Linková: Už jsem nakoupila zásoby celé rodině

Vyhrála jsem zázrak na úklid. Možnost testovat tenhle produkt je skvělá. Děkuji ještě jednou @wonderful.cz za to, že vůbec umožnili zkusit tenhle produkt někomu, kdo jde nějak tak střední cestou mezi přírodními věcmi a chemií v domácnosti. Můžu říct, že tady příroda boduje. Jílová pasta je ohromná. Vyčistila mi dlouho předlouho zašlý parapet, na který ani obyčejný písek nestačil. Ta vůně navíc? Skvělá – a už jsem nakoupila zásoby celé rodině a budu ho dávat i dárkem. 

No a olivový koncentrovaný univerzální čistič Savon Noir je pro mě sice už méně voňavý, ale třeba na chatě to bylo něco skvělého – na cesty. Trošku si odlijete a máte jednou lahvičkou vyřešeno ruční praní, úklid, mytí nádobí atd. Dočetla jsem se i tip: když si ho trochu rozředíte do vody a dáte do střičky, odradí mšice z kytek, takže to musím taky zkusit.

Petra Kvasnovská: Dřez vypadá jako nový

Když jsem vyhrála přípravky #pierredargent a #savonnoir u @wonderful.cz,měla jsem velikou radost. Hlavně z toho, že můžu vyzkoušet Pierra a zjistit,jestli je to opravdu takový zázrak, jak na instagramu čtu. Měli jsme si vybrat z obou produktů, které bychom chtěly vyzkoušet – nakonec Wonderful poslal oba, za což děkuji. 

Oba jsou to 100% přírodní přípravky, takže někoho může zarazit cena (oproti některým konkurenčním, které jsou plné chemie), ale holt pokud chceme být v dnešní době ekologičtí a šetrní ke svému okolí a přírodě, tak si musíme připlatit. Já na přírodních produktech příliš nelpím (jinak je tomu ovšem v kosmetice, kde mi příroda dělá větší službu a vidím lepší výsledky než u chemie), ale byla jsem zvědavá, zda přírodní produkt dokáže zvládnout to, čeho jsem chemií nedosáhla. Přesně jsem věděla, na čem budu chtít Agenta vyzkoušet... na věci,které mi běžným přípravkem vyčistit nešly nebo na které jsem se bála použít hrubou sílu či klasický písek. Hned jsem jej zkusila na své indukční desce. Ta měla na povrchu takovou krustu, která mi nešla klasickým způsobem vyčistit. No a světe div se, zázrak se stal a krusta šla bez větší námahy dolů.

Pak mě znovu mile překvapil, když jsem jím vyčistila perfektně dřez, který opět vypadá jako nový. A v neposlední řadě dětské tenisky – zašlé a zabarvené od všeho možného, hlavně od písku... to zabarvení nešlo dolů ničím, ani Cifem, ani vyprání v pračce nepomohlo... a Pierrovi stačilo tak málo. Takže za mě byl toto velký objev a mohu jej vřele doporučit.

Pak přišel na řadu ještě Savon Noir. Pročetla jsem si, na co vše jej lze použít. Na praní,mytí podlah a všech možných povrchů, u jedné uživatelky instagramu jsem viděla, že jí pomohl v boji proti mšicím... prostě všestranný čisticí přípravek. Já jej na mšice nezkoušela, protože je nikde nemáme, ale zkoušela jsem s ním prát a myla jsem podlahy. Prádlo bez problémů vypral, stačilo ho použít opravdu malinko, zem s ním šla také krásně umýt... ale já v tomto produktu nevidím nic, čím by obohatil mou domácnost, kromě toho, že je přírodní. Navíc mi popravdě moc nevoní. Je totiž bez přidané parfemace a voní přirozeně po olivovém mýdle. Takže k tomuto produktu se v budoucnu určitě už nevrátím, na rozdíl od Pierra, kterého si do budoucna ráda koupím za své.

TIP: Děkujeme našim testerkám za upřímné recenze a vyzkoušení přírodních pomocníků tentokrát do domácnosti. Pokud se i vy budete chtít do pravidelného testování našich produktů zapojit, stačí jediné: sledujte sociální sítě – a až zase budeme hledat čerstvou várku šikovných testerek, zapojte se. Budeme se těšit.