Trápí vás mozková mlha? Tohle smoothie s ní rychle zatočí!

Trápí vás mozková mlha? Tohle smoothie s ní rychle zatočí!

Kdo by neznal nepříjemnou mozkovou mlhu, která útočí nečekaně a až děsivě pravidelně...

Potřebujete se soustředit, mít čistou a jasnou mysl a nakopnout mozkové buňky? Zařaďte do jídelníčku tohle chutné smoothie! Jak na to?

 

Mozková mlha. To fakt nechcete!

Stres, nedostatek spánku, strava, hormony a celkový životní styl. Tohle jsou běžné příčiny mozkové mlhy, které spolu koneckonců docela souvisí. Když špatně spíte, pravděpodobně pak máte v životě více stresu.

Když máte více stresu a jste unavení, pak je logicky těžší soustředit se na pravidelnou a vyváženou stravu. Ta má nakonec vliv na produkci hormonů – a ejhle, problém je na světě.

Naštěstí existuje způsob, jak s mozkovou mlhou zatočit – popadněte mixér a inspirujte se s námi!

Jak se mozková mlha projevuje? Zapomínáte a je pro vás někdy těžké dokončovat drobné úkoly? Přidejte únavu, rozptýlení, nesoustředěnost a roztěkanost – přesně to je nepříjemná mozková mlha. 

 

Co pomáhá v boji proti mozkomlze?

Existuje pár tipů, se kterými můžete vyhrát věčný boj s mozkovou mlhou. Některé se vám snad budou líbit alespoň z poloviny tak, jako se líbí nám. Třeba taková procházka – pobyt v přírodě a vitamin D pomáhají rozjasnit obláčky mozkové mlhy.

Mezi další efektivní triky patří pravidelný pohyb a poctivá strava – kdepak, žádné průmyslově zpracované potraviny! Nezapomínejte na sezónní ovoce a zeleninu, bylinky a zdravé koření. Ostatně tak uděláte něco nejen proti mozkové mlze, ale i dalším onemocněním. Prostě něco úžasného pro vaše zdraví!

 

Vydatné smoothie proti mozkové mlze

Máte chuť na zdravou svačinku? Máme pro vás skvělou a lahodnou vzpruhu – pro vás i váš mozek! Stačí pár ingreidencí a pět minut čase, recept je tu. Potřebujete:

1 šálek čerstvého špenát

1 šálek vychlazeného zeleného čaje (nemůžete-li čaj, nahraďte filtrovanou vodou)

1 lžičku Superfood prášku od KIKI Health

¾ šálku mražených malin

¾ šálku mražených borůvek

Špenát a zelený čaj rozmixujte dohladka. Následně přidejte ostatní suroviny a pokračujte v mixování, dokud nedosáhnete ideální krémové konzistence. Hotovo, můžete podávat!

TIP: Náš Superfood prášek v top kvalitě můžete přidat do každého smoothie či oblíbeného džusu. V jediné lžičce tělu dodáte veškeré denní živiny. Obsahuje totiž nejen zelenou listovou zeleninu, ale i mořské řasy a kvalitní enzymy.

 

Nejlepší potraviny pro váš mozek

Jaké jsou nejlepší potraviny pro rychlou obnovu energie mozku? Jsou to tyto: avokádo, borůvky, kakao, celer, chia semínka, hořká čokoláda (ach, ano!), listová zeleň, hrozny, konopná semínka, kvasnice, granátové jablko, červená cibule, rozmarýn, losos, špenát, jahody, kurkuma,vlašské ořechy a dokonce i obyčejná voda. Některé z nich jsou navíc ideální pro váš smoothie mix! Tak jaké smoothie si společně namícháme příště?