Smoothie pro dokonale čistou pleť. Protože krása začíná uvnitř!

Boj za čistou pleť, ach, jak je to někdy těžké! Ačkoli má být akné spíše záležitostí puberty, ani v  dospělosti se jí ne každý vyhne. Může za to hned několik faktorů, mnohdy je však složité najít tu správnou příčinu. Co můžete udělat pro čistou pokožku a jaký recept pro vás dnes máme? S tímhle smoothie vaše pokožka zazáří. Inspirujte se našimi tipy pro dokonalou pleť bez nedokonalostí. Jdeme na to!


Akné dospělých je takovým neřádem, kterému není lehké uniknout, když už jej máte neustále u sebe. Zářivá čistá pleť ale začíná uvnitř – a proto pro vás máme recept na úžasné zelené smoothie. Čistá strava – čistá a zářivá pokožka. Jak na to? A čím začít, chcete-li docílit dokonalejší pokožky?

 

Strava pro čistou pleť? Restart je tu!


Máte kuchyň plnou ovoce, ale přesto se pleť nelepší? Pozor na všechny ty cukry, které je i při dietě nutné vyvážit listovou zeleninou. Pro vyčištění pleti je dobré omezit i další potraviny – mléčné výrobky, maso, alkohol, lepek a zpracované cukry. Důležitý je pitný režim, zdravé tuky, ovoce a listová zelenina. Mnohdy opravdu stačí popřemýšlet nad tím, co jíte, aby za pár týdnů byla viditelná změna, kterou hledáte. A začít můžete hned – tady je skvělé smoothie pro perfektní pleť.

 

Smoothie pro čistou pleť

Vitamin C jako silný antioxidant doplníme avokádem s vitaminem E, A a zinkem. A je to – tyto suroviny potřebujete pro přípravu lahodného smoothie koktejlu, který vám rozzáří pleť:

  • 1 a ½ šálku špenátu
  • 1 šálek kokosové vody
  • 1 šálek ananasu
  • ¼ avokáda
  • 1 porci kvalitního proteinu bez příchuti

Špenát rozmixujte s kokosovou vodou dohladka. Následně přidejte ostatní suroviny a mixujte do požadované konzistence. 

TIP: Konopný protein volte pro jeho nutriční složení. Obsahuje vitaminy a minerály, zároveň zasytí a ze smoothie díky němu uděláte plnohodnotnou svačinu nebo lehčí jídlo.

 

Nejlepší potraviny pro krásnou pleť

Mmm, zatímco si pochutnáváte na lahodné svačince pro krásnější pleť, začtěte se do potravin, které pokožku viditelně zkrášlují. Které to jsou?

Avokádo je podle některých studií  pomocníkem pro krásnou pokožku. Kromě toho bojuje proti účinkům UVA a UVB záření, takže jej zařaďte po celý rok do svého jídelníčku. Mňam! Právě ve smoothies navíc vykouzlí tu nejlahodnější krémovou texturu.

Vlašské oříšky jsou bohaté na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Bojují proti zánětům, takže pupínky, třeste se!

Sladké brambory jsou plné beta karotenu. Ten se v těle přemění na vitamin A a funguje tak trochu jako přirozený opalovací krém. 

Červené a žluté papriky kromě beta karotenu obsahují i vitamin C, který podporuje tvorbu kolagenu pro pevnější pokožku.

Brokolice obsahuje sulforafan. Podle jedné ze studií chrání před rakovinou kůže.

Bobule jsou chutné, i když obsahují málo cukrů. Jsou plné antioxidantů pro vitální pokožku.

 

Kterým potravinám se naopak vyhýbat?

Některé potraviny pomáhají, jiné škodí. Tyhle si ze seznamu rozhodně škrtněte:

Rafinovaný cukr zvyšuje hladinu cukru v krvi, rychle vytváří zánět a akné. Znáte pupínky poté, co sníte čokoládu? Tak to je přesně ono!

Mléčné výrobky v dobré kvalitě a malém množství neškodí, ale ve velkém množství mohou narušit hormonální hladinu a způsobovat akné a ekzém.

Zpracované potraviny narušují přirozené procesy těla. Může docházet k ucpávání pórů, maštění pokožky (i té vlasové). Navíc nejsou zdravé pro celkové zdraví.

Alkohol ovlivňuje hormony. Pravidelná konzumace může ovlivnit hormonální rovnováhu a způsobit problémy s pletí.

Jak tedy na krásnou pleť? Vyvážená strava je to pravé. Čím čerstvější, tím lepší. No a... mějte se rádi! Kdo se rád má, toho pleť (za)září!