Parfémy s tajemstvím – objevte harmonii výjimečných vůní Elementals

Tajemství štěstí v podobě vůně, kterou nosíte na kůži. Skutečně to funguje – seznamte se s aktivními parfémy Elementals, sbírkou, která oslavuje starověkou čínskou teorii pěti elementů pomocí těch nejvzácnějších složek a éterických olejů.

Zaujala vás idea řady niche parfémů Elementals? Za jejich vznikem stojí Deana Wyland-Fries, konzultantka feng shui, učitelka a mistryně čínských horoskopů, která propadla světu parfémů již v dětství. Žila a cestovala na pěti kontinentech, mluví plynule pěti jazyky a prostřednictvím vizualizace vůní sdílí vzpomínky na své cesty. Elementals jsou výsledkem 20 let zkušeností a 10 let výzkumu a vývoje. Díky Deaně se zrodilo manželství mezi starověkou moudrostí a uměním parfumérství, jehož účelem je zcela překvapivě posílení životní síly v každém z nás.

''Jednoho dne jsem na zahradě v Dubaji snědla mandarinku a bezmyšlenkovitě jsem zároveň přivoněla ke květu kumquat. To byl ten osudný okamžik, kdy mi došlo, že jsem vytvořila Wood Chi v jeho nejzákladnější čichové podobě. Najednou mi došlo, že mohu využít sílu vůně k vyvážení elementární konstelace mých klientů – a tak začal fantastický začátek mé cesty.''

Od prvního nápadu ke zrození fascinujících parfémů uběhlo deset let – a v roce 2018 byla představena značka Elementals, která proměnila krajinu parfémů a přinesla něco zcela nového. Najednou Deana umění parfumérského řemesla povýšila na hledání emocionálních prvků ve vzácných lesích, květinách, bylinkách a koření, aby vytvořila parfémy, které nositeli navodí dokonalý a okamžitý pocit pohody. Jsou to právě starověké prvky: voda, dřevo, oheň, země a kov, které jsou dobře známé z učení feng shui, k nimž lze přiřadit jednotlivé lidské emoce, orgány nebo prožitek v určité vteřině, minutě či hodině. Navíc se podle čínského učení rodí každý z nás s přiřazeným prvkem, který řídí naše životy. Pokud náš element trpí nerovnováhou, trpíme tím i my. Rychle a účinně může pomoci zavedení chybějícího prvku, který nám vrátí duševní rovnováhu.

Pouze ty nejkvalitnější suroviny, macerované v organickém alkoholu. Veganské, netestované na zvířatech, čisté jako samotné elementy: voda, dřevo, oheň, země a kov. Za vše může láska k vůním, kterou si tvůrkyně Elementals nese již z ranného dětsví – z doby, kdy dostala k narozeninám první parfém. Vůně ji uchvátila – její smysly chtěly něco víc, a tak sbírala vzorky a vůně z celého světa. Malá rodinná výroba z Německa vynesla na svět něco velkolepého – etické parfémy, které mají něco na víc. Možná pomocí vůně najdete to, co hledáte. Uvnitř.

Věřila, že každý může být tím, kým doopravdy je a oslavovat vlastní jedinečnost. Věděla, že v dnešní době záleží také na zdravém sebevědomí a spokojenosti. A přesně to vše vložila do tvorby parfémů Elementals – upřímnou lásku, víru a úctu. Aby každá z vůní přinesla nositeli takovou radost, jakou Deaně přinášelo jejich kreativní vytváření. Aby každá z nich přinesla vnitřní klid, harmonii a radost z bytí.

Voda/ je nezbytná pro život na Zemi. Vyvolává čistotu a svěžest, přináší uklidnění pomocí bylin a květin spolu s vodními tóny, které živí duši.

 

Dřevo/ představuje jaro, růst a kreativitu. Probouzí smysly jako jarní procházka v ranním lese. Les, odvážné květiny a citrusové tóny, které dokonale pozvednou energii Chi! 

 

Oheň/ představuje moc a vášeň. Je smyslný, výbušný a nestálý. Vůně je teplá a kořenitá. Podněcuje smyslnost, přičemž jemně hladí duši.

 

Země/ je středem všeho. Dává nám vše, co potřebujeme k výživě těla i duše. Parfém je jako vřelé objetí, které dokonale uzemňuje tělo, mysl i duši.

 

Kov/ je jako čistý a znepokojující duch podzimu. Parfém se pyšní odvahou, silou a vnitřní moudrostí, které podporuje spojení štiplavých bylin, březového dehtu a bílých květů. Pro královský až božský požitek smyslů.

 

Poslední novinkou v kolekci Elementals je QUIAN I Ching, který je jinak známý jako Book of Change. Symbolika hexagramu hovoří o tom, že poklad uvnitř lze najít pomocí pokory. Parfém vytváří harmonickou přikrývku lásky, spokojenosti a pokory, kterou zprostředkují ušlechtilé květiny, pryskyřice a koření.