Objevte kouzlo přírodní vůně

Objevte kouzlo přírodní vůně

Vonné svíčky nebo osvěžovače vzduchu bývají nezbytnou součástí interiéru – vždyť právě ony dotvářejí celkovou atmosféru, dokáží zútulnit prostor a pomáhají podtrhnout výsledné dojmy domova.

Využívali byste je ovšem pravidelně, kdybyste znali jejich mnohdy škodlivé složení? Pojďme se jim společně mrknout na zoubek. Tedy lépe – na složení. Možná si nakonec stejně jako my zamilujete přírodní aromaterapii – vůni, která protká domov přírodou a skvělou náladou – bez chemie.

Vůně, která škodí

Přírodní kosmetika, bio makup, niche parfémy, přírodní dekorativní kosmetika, přírodní dekorativka

Jsou oblíbené – krásně voní a jejich hřejivé světlo spolu s parfemací zpříjemní každý večer. Řeč je o parfémovaných svíčkách. Mnoho uživatelů a milovníků voňavých svíček se mylně domnívá, že jsou součástí aromaterapie – tedy navození blahodárných účinků pro duši i tělo prostřednictvím vůně.

Parfémované svíčky

však do této kategorie nepatří. Naopak – jejich

složení bývá plné chemie, která může škodit nejen vašemu zdraví, ale také zdraví vašich dětí a domácích mazlíčků.

Skutečná aromaterapie totiž používá autentické esenciální oleje a vonné silice. Ty pocházejí z nejrůznějších rostlin, plodů a bylinek. Jejich léčivé vlastnosti jsou nakonec jen bonusem k nádherné vůni samotné přírody. Musí však jít o 100% přírodní esenciální olejíčky, nikoli o oleje s příměsí syntetických či chemických látek.

Pozor na strašáky

Přírodní kosmetika, bio makup, niche parfémy, přírodní dekorativní kosmetika, přírodní dekorativka
S chemickými parfémovanými svíčkami si domů přinesete strašáky

jménem onemocnění plic, astma, rakovina, poškození mozku nebo centrálního nervového systému. Za hrozbou stojí ani ne tak hoření svíčky, jako spíš její umělá vůně. Ta mnohdy

uvolní chemikálie, jako jsou benzen, toluen a těžké kovy

. A to rozhodně nezní jako něco, čím si chcete provonět domov. Podobně je však tomu také u dalších pomocníků, kteří pomáhají osvěžit domácí nebo pracovní prostředí. Známe je jako

osvěžovače vzduchu

a jejich úkolem je během okamžiku provonět prostor vybraným aroma. Přestože na malou chvíli rozvinou omamnou vůni, jedná se o jedny z nejhorších produktů, co se týče škodlivin.

Ftaláty, které obsahují, způsobují hormonální nerovnováhu, vrozené vady a reprodukční problémy.

Ani tyto potíže nezní slibně – mnohem jednodušší, než riskovat zdraví, je vyhnout se jim velkým obloukem.

Přírodní kosmetika, bio makup, niche parfémy, přírodní dekorativní kosmetika, přírodní dekorativka

Příroda neškodí, příroda pomáhá

Jak provonět domácnost, aniž byste si domu pozvali bubáky, kteří vám budou vyhrožovat nemocemi a potížemi? No přece

pomocí staré dobré přírody

, která niky nezklame. A dokonce se ani nemusíte vzdát svých milovaných svíček. Vybírat můžete ze

svíček na bázi přírodního vosku s esenciálními oleji.

Nejsou sice tak účinné a léčivé, jako samotné olejíčky, ale nádherně voní a navíc nepřijdete o romantické světlo, které umí jen svíčka. Další možností jsou také velmi

estetické difuzéry na přírodní bázi.

Difuzéry můžete pořídit hotové, nebo si je dokonce snadno vyrobíte. Pokud jde o přírodní difuzér s přírodními oleji, díky tyčinkám z bambusu či ratanu se postupně uvolňuje nádherná vůně. Tento elegantní pomocník navíc často poslouží také svým vzhledem – stačí ho umístit na místo, kam patří dekorace.

Přírodní kosmetika, bio makup, niche parfémy, přírodní dekorativní kosmetika, přírodní dekorativka

Vůně je součástí bydlení

kdo by nemiloval krásně provoněný domov. Velká spousta z nás však sáhne právě po syntetických svíčkách nebo běžných osvěžovačích vzduchu, aniž by tušila, co může nastat. Nikdy není pozdě změnit názor a rozhodování – zkuste to s přírodní vůní. Možná dopadnete jako my ve Wonderful – na naše přírodní svíčky a kouzelné difuzéry nedáme dopustit. Jsou pro nás totiž jako parfém, kterým můžete odměnit svůj milovaný domov.

Vánoce budou WONDERFUL!