Voňavé snění jméněm Florascent

Voňavé snění jméněm Florascent

Když se řekne přírodní parfém, ne každý ví, co si pod tímto pojmem představit. Většině z vás možná vystanou na mysli otázky. Vydrží přírodní vůně na kůži? Nezkazí se časem přírodní parfém? Niche parfémy jsou však odpovědí samy o sobě. Parfemářské řemeslo má svou tradici a díky hluboké znalosti tohoto kouzelného umění mohou vznikat působivé a kvalitní parfémy – i z čistě přírodních ingrediencí. A právě takové tvoří Roland Tentunian, zakladatel a tvůrce značky Florascent.

Vůně by neměla být spotřebním zbožím

Parfém by neměl být tuctovou záležitostí, kterou voní davy. Možná právě proto se od klasických módních značek opravdové milovnicé vůní odvracejí, a pomalu, ale jistě si vyšlapávají cestičku k niche parfémům. Slovo niche pochází z angličtiny, v překladu znamená niku nebo výklenek. Niche vůně jsou symbolizovány právě tímto výrazem, protože rozhodně nejdou s hlavním proudem. Přírodní vůně, vyráběné skutečným parfémářským řemeslem s příběhem – to jsou niche parfémy Florascent. A jeden takový příběh stojí také za uměním Rolanda Tentuniana. “Šestiletý chlapec snídal se svou rodinou v zemi růží – v Bulharsku. Zdánlivě obyčejný prázdninový okamžik se však změnil v osudový. Omamná a velmi jemná vůně zasáhla citlivý nos malého Rolanda. Housky s růžovou marmeládou. A tak se zrodila láska.“ Ano, přesně takhle se může parfumér zamilovat do vůně, aniž by ještě tušil, že se stane parfumérem. Pro Rolanda se stala celoživotní láskou právě vůně růží. Později si při cestách začal všímat dalších a dalších exotických přírodních vůní. V Egyptě přivoněl k pomerančovým květům a jasmínu, v Maroku k dalším růžím… Později logicky vystudoval chemii a umění. Díky pochopení chemických procesů přírodních vonných složek ví, jak zajistit, aby se esence nekazily. Novodobý parfumér, pocházející z Německa, dokonale oživil parfemářský um ze 17. století. A tak vdechl život nevšedním vůním Florascent.

Ručně vyrobený niche parfémy Florascent

Niche parfémy Florascent jsou vyráběny v balení 15 a 30 ml. Tyto malé verze jsou záměrné – nejenže skrývají malý přírodní poklad, ale navíc se vejdou do každé kabelky. Na rozdíl od konvenčních vůní při jejich výrobě parfumér nepoužívá syntetická barviva ani jiné umělé složky. Nakonec vzniká jedinečný parfém s příběhem – pro každého, kdo chce vonět svou vlastní vůní, skutečnou a individuální. Celý proces výroby niche parfémů Florascent probíhá ručně – včetně tvorby etiket či papírových obalů na jednotlivé flakonky. Není tak těžké si zamilovat takové malé umělecké dílo. Kromě ženských parfémů nabízí značka také řadu pánských nebo interiérových vůní. A pokud si chcete sama namíchat  parfém snů, není nic jednoduššího než sáhnout po jednosložkové řadě Apothecary, vůních, které lze vzájemně míchat. Protože to všechno je Florascent – svět, kde je flakon naplněný voňavou tekutinou ztělesněním magie.