Naše úžasné dilema: cacay vs. šípkový olej. Který je lepší pro vaši pleť?

Kvalitní rostlinné oleje jsou doslova něco jako superfoods pro pokožku. Jak ale najít ten nejlepší, který dokonale padne vaší pleti? Naše dnešní dilema zní: je lepší cacay nebo šípkový olej? Nebo byste snad měli používat oba?

Jsou známé pro své anti-aging a pečující účinky. Může souboj olejů vyhrát jen jeden z nich? Který má silnější schopnost bojovat proti stárnutí pleti? Odpověď se možná skrývá uvnitř. Oba oleje obsahují vysoké množství retinolu – tedy vitamínu A. Jenže není vitamín A jako vitamín A. Každý ze zmíněných olejů ve svém složení obsahuje jiný typ retinolu. Tušili jste to? Tohle a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Miláček pleti – cacay oil

Amazonská superstar, žhavá novinka v péči o pleť. Olej cacay není tak známý jako šípkový, ale rozhodně se šplhá nahoru na vrchol žebříčku top rostlinných olejů pro pleť. Cacay olej je lisován za studena z ořechů amazonského Cacay stromu – výsledkem je lehký, nemastný a rychle se vstřebávající příjemný olej. Má vysoký obsah esenciálních mastných kyselin, vitamínu E a vitamínu A. Díky složení hravě hydratuje, vyživuje a pečuje do hloubky – o mladou i zralou pokožku.  

Klasický pomocník – šípkový olej

O šípkovém oleji a jeho účincích jsme vám již napsali blog. Pochází ze semen růžového keře a je bohatý na antioxidanty, vitamíny a esenciální mastné kyseliny. Také on hydratuje, pečuje a vyživuje – rovněž díky vitamínům A a E, které bojují proti stárnutí pleti. Šípkový olej je nejen v kosmetickém průmyslu dobře známý – vždyť jej vyráběly už naše babičky.

Cacay vs šípkový olej: kyselina linolová

Kyselina linolová patří k aktivně pečujícím složkám. Je to přesně ta šikulka, který vaši pleť zbavuje šupinek, suchých míst a začervenání. Postará se o krásnou, rozjasněnou pokožku – dokonce velmi účinně nechává zmizet nevzhledné jizvičky po akné. A jak jsou na tom naše dva oleje? Téměř stejně – oba obsahují vysoké procento kyseliny linolové – oba dva dopřejí vaši pokožce slušnou dávku výživy.

Cacay olej až 77 %/ Šípkový olej až 76 %

Cacay vs šípkový olej: vitamín E

Antioxidanty jsou pro pokožku nesmírně důležité. Právě vitamín E spadá do této skupiny. Pomáhá předcházet známkám stárnutí, působí jako prevence proti pigmentovým skvrnám, dokonce chrání olej před žluknutím. Vitamín E je oblíbenou složkou v kosmetice, proto věřte – vaše pokožka si jej rozhodně zaslouží. A jak jsou na tom naše oleje? Zatímco šípkový olej obsahuje minimální množství vitamínu E, cacay oil boduje – obsahuje téměř dvakrát větší množství tohoto vitamínu než arganový olej!

Cacay olej velké množství/ Šípkový olej minimální množství

Cacay vs šípkový olej: vitamín A

Anti-aging. Samé písmeno A – a tak je jasné, že se dostáváme právě k vitamínu A. Každý z našich diskutovaných olejů tento vitamín obsahuje, avšak překvapivě jiný typ. Šípkový olej obsahuje kyselinu all-trans-retinovou (zkráceně ATRA). Tuto složku sama pokožka dokáže rozpoznat. Olej z Cacay pak obsahuje retinol, další druh vitamínu A. Retinol však na ATRA musí být přeměněn, aby jej pleť plně využila v boji proti vráskám. Z toho důvodu je výsledek jasný – přestože cacay olej obsahuje třikrát větší množství vitmínu A než šípkový, ten šípkový disponuje účinnějším a rychlejším bojovníkem.

A co teď? Šípkový olej může být skvělým a účinným pomocníkem pro rychlé a viditelné výsledky. Jemnější variantu s delším nástupem účinků v podobě cacay oleje však uvítá třeba citlivá pleť. Ani jeden olej se ve vaší koupelně neztratí!

Cacay olej 3x větší množství než šípkový olej

Který z úžasných olejů vybrat? Třeba oba – tyto rostlinné poklady jsou perfektními pomocníky pro suchou, zralou i smíšenou pleť. U nás navíc najdete vymazlené přírodní přípravky, které tyto miláčky obsahují. Můžete si vybrat podle jejich účinků – je čas hýčkat pleť!

Elixír života od C.lavie

Omlazující péče o obličej obsahuje vyváženou kombinaci aktivních látek pro intenzivní anti-aging účinky. Za úžasnými výsledky, které uvidíte v zrcadle, stojí právě bojovník z amazanského stromu – cacay olej. Po jeho boku pak vráskám nedá šanci také extrakt z korkového dubu a stejně účinný perilla olej. Tato formulace bojuje proti nepohodlí a zarudnutí, navíc dokonale vyhlazuje pleť.

Nejlepší vzácné ingredience – perilla a cacay olej s korkovým extraktem. Elixír života vás nechá omládnout. Nejen v zrcadle. Luxusní omlazující péče, která nelže. Protože příroda neumí lhát.

Intenzivní antioxidační sérum od Dabby

Šípkové sérum není pozadu – také umí vyčarovat nádhernou a pěstěnou pleť. Obsahuje navíc nejen olej ze šípkových semen, ale tak extrakt z plodů šípků – které obsahují vitamíny a živiny pro pokožku. Společně stimulují tvorbu kolagenu v pleti, zjemňují linie vrásek a zlepšují vlhkost pokožky. A výsledky? Pleť je dokonale odpočatá, zregenerovaní a mladistvá. Už chápete naše dilema?