Nákupy, které pohladí planetu. Zazelená se? Za 1 produkt 1 strom!

Skvělých zpráv není nikdy dost, že? A právě proto je ten správný čas představit vám naši (láska)vou novinku. Chvíli nám trvalo její zprovoznění, ale hurá, už je to tady! Je nám potěšením seznámit vás s Tree Nation – organizací, díky které s každým zakoupeným produktem na wonderful.cz zasadíme strom. Více nakupování, více stromů ve Wonderful lese, je to jednoduché! O co se jedná?

Pomoci planetě, aby se zase šťavnatě zelenala, to není jen tak. Často je důležité přejít od myšlenek k činům, a proto je tu Tree Nation. Z nákupu každého přípravku či produktu v praxi přispějeme právě této nadaci. Ta pak následně fyzicky zasadí strom v lokalitě, kterou zrovna podporujeme. Aktuálně se jedná o Madagaskar a Keňu – a víte vy, co je na tom nejúžasnější? Tohle malé velké kouzlo nepodpoří jen přírodu, ale také obyvatele rozvojových zemí, kteří díky vám mohou získat práci, která je uživí. 

Možná vás napadne: Proč ne Evropa? Tree Nation sází stromy i v Evropě, ale protože hlavní misí je péče o planetu a zvrácení změny klimatu, věnuje se primárně zalesňování tropických lesů – a to z prostého důvodu. Stromy v tropech rostou mnohem rychleji, takže rychleji zachycují CO2. Navíc právě v tropech dochází k masivnímu odlesňování a ohrožení 85 procent suchozemské rozmanitosti života. 

O Tree Nation: 

Tree Nation je projekt, který přichází s jednoduchým řešením klimatických změn. Umožňuje všem lidem po celém světě zasadit skutečné stromy z pohodlí domova. Každý zasazený strom najdete také v jeho virtuální podobě na stránkách projektu. Ve virtuálním světě Trea Nation se můžete s přáteli i lidmi z celého světa podělit o svou radost, nadšení a o to, co dobrého jste pro Zemi udělali. Děkujeme, že bojujete proti odlesňování a změně klimatu.

Stromy mají duši

Proč jsou právě stromy tolik důležité a záleží na nich? Hrají totiž klíčovou roli pro člověka i životní prostředí. Tyto neuvěřitelné živé téměř ''bytosti'' čistí vodu, ovzduší a dokonce vytvářejí lepší sociální podmínky. Nejenže poskytují domov mnoha formám života, v podstatě jsou to jediné plíce naší planety – a na ní přece záleží. Co úžasná zeleň dokáže v praxi?

Voda 

ČISTÍ VODU. Efektivní filtraci zajišťují  kořeny.

JSOU ZDROJEM VODY. Velká města často spoléhají na zalesněné oblasti.

Vzduch

PRODUKUJÍ KYSLÍK. Jediný akr s vysazenými stromy zajistí kyslík pro 12 osob – dokonce na celý 1 rok!

ABSORBUJÍ ŠKODLIVINY z ovzduší, dělají ho tak čistějším pro život.

CHLADÍ VZDUCH ve svém okolí.

Pomáhají

LÉČÍ. Různé druhy stromů jsou využívány v léčitelství a farmaceutickém průmyslu.

POMÁHAJÍ v rozvojových oblastech. Les poskytuje potraviny, nápoje a část příjmů rodinám v některých tropických a subtropických oblastech.

UKLIDŇUJÍ a pomáhají lidem udržet psychické zdraví. Stačí vyzkoušet pravidelný pobyt v blízkosti stromů. Prostě v lese.

Fauna

JSOU DOMOVEM, díky kterému je na světě udržována suchozemská biologická rozmanitost.

PODPORUJÍ HMYZ, který je důležitým prvkem ekosystému.

ZABRAŇUJÍ VYHYNUTÍ některých druhů, za které může ztráta lesů.

Podnebí

ZACHYCUJÍ UHLÍK a působí jako uhlíkové jímky.

Tím jej SKLADUJÍ (uhlík) a zpomalují změnu klimatu.

Půda

CHRÁNÍ půdu pod sebou a zabraňují erozi.

RECYKLUJÍ ŽIVINY mezi stromy a půdou.

Vidíte ty zázraky? Stromy toho umí hodně. Jsou krásné a majestátní na pohled, ale nejen to. Jsou důležité pro zdraví nás i naší přírody. Díky Tree Nation můžete získat potřebné informace a díky Wonderful teď můžete rovnou sázet stromy do nově vznikajících lesů, klidně po desítkách. A tak mají nákupy přidanou hodnotu. S každým produktem totiž stvoříte něco velkolepého: malý velký zázrak. Nový strom... a nový život. Šanci, která je pro naši planetu tolik důležitá. Co teď? Třeba si udělejte (ne)obyčejnou radost. Odteď jsou nákupy zázrakem, který zažehne jiskru zeleně. Máte to ve svých rukou!