Jak voní vzpomínky? Procestujte svět s parfémy Fiilit

Jak voní vzpomínky? Procestujte svět s parfémy Fiilit

Pamatujete si, jak voněly návštěvy u babičky? Jak příjemně voněla vaše první cesta k moři nebo váš první domov? Tak právě tato idea, která oslavuje vůni vzpomínek, dala vzniknout jedinečnému projektu: seznamte se s niche přírodními parfémy Fiilit. Je čas vyrazit na cestu kolem světa!

V jednoduchosti je krása – a přesně tak jednoduchý byl nápad, který přivedl Regise a Eloie – zakladatele Fiilit parfumerie, k autentickému a rozhodně ne nudnému projektu. Ideou bylo propojení čichových vjemů s cestováním – s místy po celém světě. Etický brand však nabízí více než voňavý zážitek. Jde o ekologickou značku, která vyrábí s ohledem na životní prostředí. Parfémy jsou skutečně přírodní, vyráběny tradičním parfemářským řemeslem. Prostě niche jak má být.

Régis a Eloi – zakladatele Fiilit parfumerie

A jak vypadá odkaz na lásku k dobrodružství? Pro ty, co neradi troškaří, jsou v nabídce klasické 50 ml parfémy. Stačí se však odívat na estetické designové balení mini vůní. Dřevěné naplnitelné obaly jsou ideální na cesty – do letadla, do kabelky nebo do kapsy. Objem 11 ml je tak akorát – abyste vůni dálek měli stále u sebe. Nebo na sobě?

Kam se vydáte?

Co takhle Bali, Kuba nebo Kyklady? Tohle jsou názvy prvních destinací parfémů, které vznikly pod značkou Fiilit. Exotické aroma dálek může zdobit vaši kůži – a je úplně jedno, jestli cestujete na dané místo nebo vás oslovilo jako vysněná srdcovka, kam se jednou poletíte podívat. Atraktivní parfémy vás zkrátka donutí snít – prostřednictvím vůně, kterou můžete nosit denně. Nejde totiž o příliš silné parfémy, ale velice příjemné vůně, které se dobře nosí. A na davovky rovnou zapomeňte – Fiilit jsou unisexové nikové vůně, které vás absolutně okouzlí.

Exotické aroma dálek může zdobit vaši kůži

Důvěra k nosu

Komu zakladatelé svěřili výrobu unikátních přírodních vůní? Samozřejmě citlivým francouzským nosům krásným dam, které se věnují právě tradičnímu voňavému řemeslu. Složení parfémů tak pro Fiilit vytvářejí Amélie a Anne-Sophie ze studia Flair, které dostaly volnou ruku (nebo nos?) pro svobodné použití zajímavých a neobvyklých esencí. Proto hledaly čichové emoce pomocí exotických poznámek a zemí. Od roku 2018 se na Fiilit začala podílet také zakladatelka laboratoře Sensaba Stéphanie Bakouche, známá spoluprací s Hermes parfums. Specializuje se na tvorbu přírodních parfémů – a vytvořila kompozice některých novějších vůní Fiilit. Francouzi to s vůněmi zkrátka umí.

Stéphanie Bakouche

Hodnoty jsou základ

Všechny vůně jsou vytvářeny s myšlenkou na budoucí generace. S ohledem na tělo i planetu. Díky zodpovědnému přístupu je Fiilit brand označován jako Slow Cosmetic – tento certifikát odkazuje na odpovědnou kosmetiku, čisté formulace a veganské složení. Parfémy jsou samozřejmě netestovány na zvířatech, což deklaruje certifikace organizace PETA. V čem jsou vůně dál výjimečné? Zatímco běžné konvenční parfémy používají průměrně 60 až 80 % syntetických přísad, Fiilit používá 87 až 100 % přírodních surovin – bez ftalátů, parabenů a petrochemických derivátů.

Fiilit. Kompromis Feel it a Fill it. Synonumum pro filozofii krásy při cestování. Objevy, radost kultura, vůně, vzpomínky a mnohem více – protože jak se zdá, i parfém může mít v sobě duši. Nebo ducha místa. To musíte cítit!