Jak voní vzpomínky? Procestujte svět s parfémy Fiilit

Pamatujete si, jak voněly návštěvy u babičky? Jak příjemně voněla vaše první cesta k moři nebo váš první domov? Tak právě tato idea, která oslavuje vůni vzpomínek, dala vzniknout jedinečnému projektu: seznamte se s niche přírodními parfémy Fiilit. Je čas vyrazit na cestu kolem světa!

V jednoduchosti je krása – a přesně tak jednoduchý byl nápad, který přivedl Regise a Eloie – zakladatele Fiilit parfumerie, k autentickému a rozhodně ne nudnému projektu. Ideou bylo propojení čichových vjemů s cestováním – s místy po celém světě. Etický brand však nabízí více než voňavý zážitek. Jde o ekologickou značku, která vyrábí s ohledem na životní prostředí. Parfémy jsou skutečně přírodní, vyráběny tradičním parfemářským řemeslem. Prostě niche jak má být.

Fiilit Niche Nautural Perfumes

A jak vypadá odkaz na lásku k dobrodružství? Pro ty, co neradi troškaří, jsou v nabídce klasické 50 ml parfémy. Stačí se však odívat na estetické designové balení mini vůní. Dřevěné naplnitelné obaly jsou ideální na cesty – do letadla, do kabelky nebo do kapsy. Objem 11 ml je tak akorát – abyste vůni dálek měli stále u sebe. Nebo na sobě?

Kam se vydáte?

Fiilit Niche Perfume Tumbao Cuba

Co takhle Bali, Kuba nebo Kyklady? Tohle jsou názvy prvních destinací parfémů, které vznikly pod značkou Fiilit. Exotické aroma dálek může zdobit vaši kůži – a je úplně jedno, jestli cestujete na dané místo nebo vás oslovilo jako vysněná srdcovka, kam se jednou poletíte podívat. Atraktivní parfémy vás zkrátka donutí snít – prostřednictvím vůně, kterou můžete nosit denně. Nejde totiž o příliš silné parfémy, ale velice příjemné vůně, které se dobře nosí. A na davovky rovnou zapomeňte – Fiilit jsou unisexové nikové vůně, které vás absolutně okouzlí.

Důvěra k nosu

Komu zakladatelé svěřili výrobu unikátních přírodních vůní? Samozřejmě citlivým francouzským nosům krásným dam, které se věnují právě tradičnímu voňavému řemeslu. Složení parfémů tak pro Fiilit vytvářejí Amélie a Anne-Sophie ze studia Flair, které dostaly volnou ruku (nebo nos?) pro svobodné použití zajímavých a neobvyklých esencí. Proto hledaly čichové emoce pomocí exotických poznámek a zemí. Od roku 2018 se na Fiilit začala podílet také zakladatelka laboratoře Sensaba Stéphanie Bakouche, známá spoluprací s Hermes parfums. Specializuje se na tvorbu přírodních parfémů – a vytvořila kompozice některých novějších vůní Fiilit. Francouzi to s vůněmi zkrátka umí.

Hodnoty jsou základ

Všechny vůně jsou vytvářeny s myšlenkou na budoucí generace. S ohledem na tělo i planetu. Díky zodpovědnému přístupu je Fiilit brand označován jako Slow Cosmetic – tento certifikát odkazuje na odpovědnou kosmetiku, čisté formulace a veganské složení. Parfémy jsou samozřejmě netestovány na zvířatech, což deklaruje certifikace organizace PETA. V čem jsou vůně dál výjimečné? Zatímco běžné konvenční parfémy používají průměrně 60 až 80 % syntetických přísad, Fiilit používá 87 až 100 % přírodních surovin – bez ftalátů, parabenů a petrochemických derivátů.

Fiilit. Kompromis Feel it a Fill it. Synonumum pro filozofii krásy při cestování. Objevy, radost kultura, vůně, vzpomínky a mnohem více – protože jak se zdá, i parfém může mít v sobě duši. Nebo ducha místa. To musíte cítit!