Ekologicky a hravě: objevte kouzlo úklidu a dezinfekce, které jsou Wonderful!

Ekologicky a hravě: objevte kouzlo úklidu a dezinfekce, které jsou Wonderful!

Určitě to dobře znáte – jarní úklid, spoustu přípravků na různé druhy povrchů, které ne vždy ladí s přírodou. Na kouzelné datum 22. dubna připadá Mezinárodní den Země, proto mě napadlo oslavit s vámi lásku k planetě a podělit se o tipy na eko úklid. Nejen eko – dokonce i snadný, příjemný a antibakteriální. Jak na něj? Co všechno budete potřebovat? Přesvědčím vás, že to jde i jinak... a možná to změní vaši úklidovou rutinu.

Klasika? Vsaďte na přípravky, které máte při ruce

Jak snadno a hygienicky uklízet různé druhy povrchů? V první řadě se nabízí stará dobrá dvojka – ocet  a jedlá soda, které má doma snad každý. Toto spojení účinně čistí a dezinfikuje kuchyně, koupelny, nábytek – zkrátka cokoli, co má zářit čistotou. Můžete si namíchat vlastní čistič, přelít jej do rozprašovače a vrhnout se na úklid. Bojíte se octového zápachu? To nemusíte, typická octová vůně se odpaří... a zůstane jen lesk a čistota.

TIP: Přidejte do octa váš oblíbený esenciální olej. My ve Wonderful milujeme neroli. A čím to bude vonět u vás doma?

Tajný zázrak? Ne, Savon Noir!

Kouzelné mýdlo, které můžete využít v podstatě na cokoli. Toto mýdlo je takové moje malé tajemství, o které se s vámi chci podělit. Černé mýdlo z olivového oleje je zcela přírodní a poslouží hrdě k celému úklidu, no vážně! Nemusíte kupovat stohy různých ekologických přípravků, pokud chcete uklízet šetrně pro Matku Zemi. Savon Noir je mýdlo vyráběné podle tradiční staré receptury, je 100% přírodní a biologicky odbouratelné. Nahradí všechny přípravky a stane se univerzálním společníkem nejen pro úklid, ale také třeba pro praní. Odmašťuje, čistí, leští – dokonce všechny možné povrchy. Můžete je použít na obklady, ale třeba také na koženou pohovku, které dodá lesk a výživu. Sice neobsahuje vůni, která by vás omámila, zato si poradí s jakoukoli nečistotou. Ideální parťák nejen pro jarní úklid... ale napořád!

I čistící písek může být šetrný

Jistě to dobře znáte, na skutečně odolné nečistoty doma nebo na zahradě je třeba použít něco, co pomůže. Často se však jedná o přípravky, které rozhodně nejsou šetrné k vaší pokožce, ani životnímu prostředí. Já pro vás však mám ještě jednu část mého úklidového tajemství: čistící písek, který si zamilujete. Je totiž, a teď se podržte: zcela přírodní! Jde o ekologický čistící přípravek Pierre d'Argent, který je šetrný k přírodě, k vám i domácím mazlíčkům. Funguje na bázi bílého jílového kamene. Leští, čistí, chrání ušlechtilé kovy. Nemusíte dřít povrchy silou, aby byly lesklé a čisté. Naopak – trochu písku dokáže rozjasnit vaše krásné měděné hrnce, varnou desku, příbory, zahradní nábytek nebo dokonce sportovní obuv. Neobsahuje fosfáty ani škodlivé chemikálie, zato krásně voní díky citrónové esenci. Stačí špetka přípravku spolu s mechanickým čištěním, aby se povrch blyštil a zůstal krásně čistý. Takový, jaký má po úklidu být.

Jak na jarní úklid?

Plánujete v této náročné situaci právě jarní úklid? Máme pro vás jednoduchý návod, jak si jej usnadnit s našimi magickými a ekologickými prostředky. Začněte systematicky – projděte věci, které vám poslední rok neslouží, nepotřebujete, nevyužíváte je. Ty můžete darovat nebo prodat těm, komu udělají radost. Uvidíte, jak se krásně pročistí tok energie u vás doma. Poté začněte povrchy, které můžete dezinfikovat a zbavit prachu pomocí octa nebo roztoku Savon Noir. Vrhněte se na luxování, tentokrát i tam, kde se během každodenního vysávání nedostanete. Nezapomeňte omýt a vyčistit také dekorace, nádobí a rámy oken. Podlahy si také zaslouží vaši pozornost: k vytírání můžete rovněž použít Savon Noir. Po úklidu následuje relax. Nalijte si sklenici plnou vašich oblíbených bublinek, nohy si dejte nahoru a dejte si se mnou: na vaše zdraví!

TIP: Přidejte do vody, kterou budete vytírat, pár kapek esenciálního oleje. Když použijete třeba levanduli, odpudíte vůní komáry a další hmyz – a nebudete muset používat chemické zbraně proti obtěžujícím návštěvníkům z říše hmyzu.