Duben, měsíc elementu dřeva. Co říkáte na energie draka?

Duben, měsíc elementu dřeva. Co říkáte na energie draka?

Chladné zimní dny jsou konečně u konce. Duben nechává rozkvést vše, co rozkvést má – včetně nitra. Cítíte ten skrytý pocit radosti, který se náhle objevil v místech, kde původně mohla být tíha? Je to čistá radost z přírody. Jarní znovuzrození.

Jaký bude duben z hlediska pěti elementů? A který svátek vám připomene oslavu těch, co už s vámi nejsou?


Lidé jsou od pradávna naladěni na koloběh živlů – důkazem je i právě všudypřítomné jaro. Vnímáte, jak vám slunce hladí pokožku? Cítíte to vnitřní teplo? To je jen působení jednoho z elementů na vaše bytí.

Jaký bude měsíc duben z hlediska učení 5 elementů? Přinášíme jedno krásné zamyšlení a tajemství draka. No vážně!

 

Dračí energie. Co to vlastně znamená?

Letos v dubnu vstupujeme do měsíce dřevěného draka Yang. Měsíc to bude přímočarý – a i když je drak mýtické zvíře, které znáte z pohádek spíše než z čínského zvěrokruhu, je symbolem síly. Symbolem, který je uctíván různými kulturami po celá tisíciletí. Drak je tvůrcem. Přináší nejen dračí sílu, ale také změny, hojnost, štěstí a prosperitu. Drak je obrovský a podmanivý – rozený vůdce. Nezávislý, okouzlující. Není však jen jeden drak – u každého znamení zvěrokruhu existuje pět typů draků, každý pro jeden prvek. V měsíci dubnu můžete přivítat Dřevěného draka Yang. Co to ale znamená?

 

Dřevo, symbol růstu, života i stability

Yangový dřevěný drak je přísný, vysoký, nepoddaný. Jako strom. Právě tak si jej můžete představit  – jako široký, silný a vysoký strom s mohutnými kořeny, vládce krajiny, který ani ten nejsilnější vítr neohrozí.

Dubnovým znamením je právě tato symbolika – a proto se vám zprvu měsíc může zdát obtížný a nepružný. Proč? Protože Drak je reprezentován živlem Země a Dřevo ovládá Zemi. To značí možné konflikty, tvrdohlavost, ale i překážky.

Má to však i výhody. Období dřeva je obdobím růstu, pěstování cílů, nápadů. Zdánlivá již zmíněná tvrdohlavost může být příležitostí podívat se na své projekty a přání pragmatickým okem – nechat klesnout jejich kořeny a na nich pak stavět. Stavět tak, aby realizace byly vyšší, stabilnější a silnější. 

Energie tohoto měsíce přinese také hodně aktivity. Už jste s nějakou začali? Dávejte si však pozor na zbrklost, vzestupy a pády. Pomůže vám zastavení se s malým ohlédnutím – občas si připomeňte, co už jste na své cestě dokázali. Za co jste vděční.

V Číně 5. dubna začal festival Qingming neboli Čistý jas. Jde o uctívání mrtvých, tak jako máme Dušičky, ale v tomto případě svátek oslavuje kruh života. Číňané uctívají své předky shromážděním nad hroby, které zametají vrbovými větvičkami a vykuřují je kadidlem. Není to však oslava plná slz, chmurů a smutku nad ztrátami blízkých, naopak.

Jde o oslavu života – oslavu života těch, kteří už tu sice nejsou, ale přinášeli radost. Příležitost se ohlédnout, zda i my šíříme radost a děláme, co nás naplňuje. Výzva k  vidění všech těch malých krás a zázraků, které jsou všude kolem. 

Chcete si uchovat čistou mysl s doteky vděčnosti?


Obraz čistoty života a jas si můžete uchovat tak, že sáhnete po živlu Kov v podobě vůně. Parfém Elementals Metal  nechá prostřednictvím kardamonu a koriandru pokožku zářit tak dlouho, než otěže vůně převezme srdce bílého jasmínu okořeněné sladkým fenyklem.

Elementals nejsou jen vůně na běžné nošení – jsou to umělecká díla, se kterými musíte žít. Nemusíte. Můžete.  

Discovery set pro ty, kteří chtějí najít svou sílu v Elementals.

Výjimečné dubnové dny:

  1. dubna – Ching Ming
  2. dubna – Dračí ctnost, den zasvěcení
  1. dubna – Dávejte si pozor, ale pokud víte, jak se orientovat, může být tento den extrémně šťastný