Lahodné povzbuzení těla i mysli? Vanilkové matcha smoothie

Je čas přijít na nové myšlenky a dát si něco dobrého! Co říkáte na lahodné proteinové matcha smoothie s vanilkou? Svačina v tekuté podobě si okamžitě získá každého – je totiž plná antioxidantů a dobré nálady. Už se vám sbíhají sliny? Tak tady máte recept!

Nejen svačina, ale i tekutý zlepšovák nálady – a to je přesně to, co teď všichni potřebujeme. Za tímto účinkem stojí malé množství kofeinu spolu s L-theaninem, jejichž spojení spolehlivě stabilizuje právě naši náladu. Smoothie s matchou vás tedy nejen zasytí, ale potěší i chutí – a ještě k tomu vás nabije energií. A to je skvělé, no ne? Jak na to?

 

Proteinové matcha smoothie s vůní vanilky

Připravit si smoothie je hračka, což milovníci těchto nápojů dobře ví. Ani náš dnešní recept není výjimkou, připravte si:

 

 • syrové kešu oříšky
 • kokosovou vodu
 • kešu mléko
 • matcha prášek
 • banán
 • čerstvý zázvor
 • vanilku (extrakt, lusky)

 •  

   

   

   

  Ještě před mixováním všech surovin namočte kešu oříšky na 20 minut v ¼ šálku kokosové vody, aby změkly. Díky tomuto kroku bude smoothie dokonale krémové.

  Do mixéru následně přidejte namočené kešu oříšky s kokosovou vodou, kešu mléko, matchu a lehce namražený banán. Nakonec přidejte oloupaný a nakrájený zázvor a vanilku. Hotovo – nápoj mixujte a dolaďte podle své vlastní chuti. 

  Naše wonderful tipy: Pokud máte po ruce jiné rostlinné mléko, například ovesné či mandlové, použijte jej. Také banán můžete nahradit nebo kombinovat s avokádem (více tuků)

  Benefity zdravé svačiny? Tady jsou!

  Co se stane, když přidáte matchu do svého smoothie? Překvapivě získáte ještě více benefitů v lahodném a už tak zdravém nápoji. Matcha je totiž prášková forma silného zeleného čaje – obsah antioxidantů ½ lžičky je stejný jako v 8 až 10 šálcích zeleného čaje. Navíc je matcha zdrojem L-theaninu, aminokyseliny, která podporuje relaxaci i koncentraci současně. 

  To však nejsou jediné zdravotní benefity – za zmínku stojí i vědecky ověřené informace. Katechiny zeleného čaje chrání kardiovaskulární systém, napomáhají s prevencí rakoviny a mají silné protizánětlivé vlastnosti. Matcha je skvělá, ale vaše zdraví podpoří i ostatní ingredience:

  • Kešu oříšky a kešu mléko jsou plné bílkovin. Navíc jsou dobré pro srdce.
  • Kokosová voda je lahodná a plná elektrolytů.
  • Banán je skvělou alternativou sladidla, aniž by způsobil prudký nárůst hladiny cukru v krvi. 
  • Vanilka tělu dodá hořčík. Navíc tak kráááásně voní.

   

  Máte chuť na jiné smoothie?

  Každý má jiné chutě, ale to nevadí. Poradíme vám, s čím ještě připravit matcha smoothie. K její zemité chuti se skvěle hodí cokoli, co má přirozenou sladkost. Hodit se mohou (obzvláště pro vyvážení cukrů ze sladkého ovoce) i listové saláty. A pokud si chcete dát proteinovou bombu, pak stačí přimíchat kvalitní protein. Tak jaká bude vaše matcha svačinka?

  TIP: Chcete nabít smoothie zdravím a vykouzlit z něj kvalitní nutričně vyvážené jídlo? Pak do něj přidávejte Superfood od Kiki Health. Jde o směs vysoce kvalitních raw prášků z rostlin, zeleniny, enzymů a řas pro doplnění denní nutriční potřeby každého člověka. Denně stačí přidat ½ lžičky do smoothie či džusu.